هم‌پوشانی بیمه‌ای در کشور به ۵میلیون نفر رسیده/ ضرورت تجمیع بیمه های درمانی

۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۱۵:۰۷ - کد خبر: 184944 هم‌پوشانی بیمه‌ای در کشور به ۵میلیون نفر رسیده/ ضرورت تجمیع بیمه های درمانی

سلامت نیوز: نماینده مردم آستانه اشرفیه ضمن بیان اینکه ۵میلیون نفر در کشور از هم‌پوشانی بیمه‌ای برخوردارند، گفت: برای جلوگیری از هدر رفت منابع باید مدیریت واحد و تجمیع بیمه درمان در برنامه ششم لحاظ شود.

به گزارش سلامت نیوز، محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خانه‌ملت در خصوص ادغام بیمه درمان سازمان تامین اجتماعی با بیمه سلامت، گفت: نمایندگان در مجلس نهم در لایحه برنامه ششم توسعه، بندی را پیشنهاد کردند که انتظار می‌رود دولت در لایحه جدید خود آن موضوع را لحاظ کند؛ مبنی بر اینکه تمامی مسائل مربوط به حوزه سلامت در برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم توسعه نیز لحاظ شود که یکپارچه‌سازی بیمه درمان نیز یکی از آن موارد است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اختلاف نظرهایی بین مسئولان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی در خصوص یکپارچه‌سازی بیمه درمان وجود دارد و مسئولان صندوق تامین اجتماعی معتقدند به این جهت که از جیب کارگران منابع خود را تامین می‌کنند، نباید یکپارچه سازی بیمه درمان صورت گیرد.

وی ضمن تاکید بر نگاه کارشناسی برای رفع اختلافات، گفت: ضرورت ایجاب می‌کند که مدریت واحد درمان ایجاد شود؛ در حقیقت نبود مدیریت واحد درمان مشکلات بسیاری را برای بیمه ها و مردم نیز ایجاد کرده است.

قربانی از هم‌پوشانی بیمه 5 میلیون نفر در کشور خبر داد و گفت: با مدیریت واحد درمان هم پوشانی بیمه‌ها حل می‌کند، این افراد از چند نوع بیمه درمان برخوردارند و این به معنی هدر رفت هزینه‌هاست است؛ متاسفانه عدم مدیریت صحیح بیمه درمان موجب هدر رفت 3 هزار میلیارد منابع شده که در این شرایط مدیریت واحد بیمه درمان ضروری است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم تاکید کرد: تجمیع منابع بیمه درمان و مدیریت واحد درمان باید در دستور قرار گیرد، از این رو در مجلس شورای اسلامی با محوریت کمیسیون بهداشت این موضوع را در فرایند بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه حل خواهیم کرد.

لازم به ذکر است،سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخصوص ادغام سازمان بیمه سلامت با بخش درمان سازمان تامین اجتماعی گفته است: صحبت و پیشنهادی از ادغام بیمه‌های درمانگر به میان نیامده است و دولت هم پیش بینی در این خصوص نداشته است.


[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هم‌پوشانی بیمه‌ای در کشور به ۵میلیون نفر رسیده/ ضرورت تجمیع بیمه های درمانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات