فرماندار اصفهان: تهیه بانک جامع اطلاعاتی از کتابخانه ها ضروری است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، فضل الله کفیل فرماندار اصفهان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان افزود: تمام کتابخانه های دستگاه ها که مورد استفاده عموم قرار می گیرند نیز باید در این بانک اطلاعاتی ثبت شود و زیر نظارت انجمن کتابخانه ها قرار گیرد.
وی گفت: نظارت و مدیریت انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بر تمام کتابخانه ها ضرورت دارد.
کفیل با بیان اینکه کتابخانه ها باید در قبال اجرای کامل مصوبات پاسخگو باشند، افزود: شهرداری ها بر اساس قانون، نیم درصد از درآمد خود را به کتابخانه ها اختصاص می دهند و این سرمایه قابل توجه باید در ارتقاء سطح کیفی و کمی کتابخانه ها با دقت هزینه شود.
فرماندار اصفهان اظهار کرد: نگاه نظارتی و دقیق به ظرفیت موجود شهرستان، تهیه نقشه راه مناسب و ترویج فرهنگ کتابخوانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که امروزه با پشتوانه بسیار خوب مالی کتابخانه ها، این امر با برنامه ریزی صحیح براحتی قابل دسترسی است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، سال گذشته یکهزار و 350 میلیون ریال اعتبار برای تعمیر شش کتابخانه این شهرستان در تودشک، اژیه، هاشم آباد، فارفان و کتابخانه ابن مسکویه و ایجاد رمپ ویژه تردد معلولان، نوسازی و تجهیز 10 کتابخانه عمومی و افتتاح چهار کتابخانه در روستاهای اشکهران، قهی، جیلان آباد، جندان و سروش بادران توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هزینه شد.
هم اکنون 36 باب کتابخانه نهادی شامل 11 کتابخانه روستایی، 25 کتابخانه شهری و 26 کتابخانه مشارکتی تحت نظارت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اصفهان فعالیت می کند.
د/6027/6994

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار اصفهان: تهیه بانک جامع اطلاعاتی از کتابخانه ها ضروری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات