رئیس اداره ارشاد آستارا: یاد کردن از چهره های فرهنگی اقدامی ارزشمند است

به گزارش خبرنگار ایرنا ابوطالب جوان روز چهارشنبه در دیدار با اسدالله عبداللهیان از نویسندگان پیشکسوت آستارایی افزود: یاد کردن و دلجویی از چهره های فاخر فرهنگی در حقیقت ارزشگذاری به نام فرهنگ و هنر است.
وی با اشاره به اینکه دیدار و دلجویی از چهره های ماندگار شهرستان آستارا بایستی تبدیل به یک فرهنگ شود ، اضافه کرد: شهرستان آستارا به سبب موقعیت خاص و ممتاز خود همواره از جایگاه فرهنگی ارزشمندی برخوردار بوده که وجود چهره های سرشناس در حوزه فرهنگ موید این امر است.
وی در ادامه اظهار کرد: فعالان دینی و فرهنگی که سالیان متوالی عمر خود را صرف خدمت به فرهنگ جامعه کرده اند، جزو سرمایه های معنوی ما هستند و بر همگان و به ویژه جوانان فرض است که ضمن صیانت از جایگاه این فرهیختگان از تجارب گران سنگ آنان نیز بهره مند شوند.
جوان در ادامه خاطرنشان کرد: افرادی نظیر استاد عبداللهیان خدمات شایسته ای را در حوزه فرهنگ با انتشار کتب مختلف از خود به یادگار گذاشته است که بایستی این آثار بیش از پیش مورد توجه نسل جوان قرار بگیرد.
در این دیدار تعدادی از هنرمندان پیشکسوت و برجسته آستارایی نیز حضور داشتند.
از اسدالله عبداللهیان تاکنون کتاب هایی نظیر فهرست اجمالی احکام و قصص قرآن ، شرح اجمالی بر مثنوی معنوی ، زیارت کعبه (آمال مسلمین)، عرفان ، حق تعالی ، روح روان ، حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) ، حضرت محمد(ص) ، حضرت خضر(ع) و اصحاب کهف ، حضرت سلیمان(ع) و حضرت آدم(ع) ، حضرت نوح (ع) و حضرت یعقوب(ع) و حضرت یوسف(ع)، خلفای راشدین ، بلعم باعور (معاویه، شیطان و مزیت دنیا) ، لقمان حکیم و حضرت داود(ع) ، حضرت ایوب(ع) ، حضرت شعیب(ع) و هاروت و ماروت منتشر شده است.
اسدالله عبداللهیان متولد 1303 و دانش آموخته رشته ادبیات عرب از دانشگاه تهران است.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 400 هنرمند ساماندهی شده دارد.
7105/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس اداره ارشاد آستارا: یاد کردن از چهره های فرهنگی اقدامی ارزشمند است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات