دادستانی پرو خواستار ممنوع الخروج شدن بانوی اول این کشور شد

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اروپاپرس نوشت: دادستان ویژه جرائم پولشویی در این زمینه به عنوان اقدام احتیاطی، خواستار آن شده است هردیا و دو متهم دیگر که برادرش «ایان» و دوست وی «روسیو کالدرون» هستند، نتوانند کشور را ترک کنند .
تحقیقات علیه هردیا، بخشی از پرونده در مورد تامین مالی‌ مبارزات انتخاباتی سالهای 2006 و 2011 حزب حاکم دولت ملی گرای پرو را تشکیل می‌ دهد. در این مورد، دادستانی معتقد است مبلغی معادل 1.3 میلیون یورو وجود دارد که درباره آن توجیه نشده اند.
رسوایی های فساد مالی‌ به نزول محبوبیت «اویانتا اومالا» رئیس جمهوری پرو در پایان قدرتش منجر شده تا جایی‌ که حزب ملی‌ گرای پرو مجبور به حذف نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری شد زیرا هراس داشت که نتواند به حد کافی‌ رای برای تضمین ثبت نام خود به عنوان حزب سیاسی را کسب کند.
اومالا اکنون باید زمام قدرت را به دست پیروز انتخابات روز یکشنبه 5 ژوئن (16 خرداد ) بسپارد . بر اساس نتایج رسمی‌ و با شمرده شدن 97 درصد از آرا ، «پدرو پابلو کوزینسکی» پیشرو است .
اروپام *5*491** 1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادستانی پرو خواستار ممنوع الخروج شدن بانوی اول این کشور شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات