حذف عربستان ازفهرست سیاه دولت های ناقض حقوق کودکان مایه شرم ساری است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، اقدام سازمان ملل درحذف نام ائتلاف به سرکردگی عربستان از فهرست سیاه دولت های ناقض حقوق کودکان را مایه شرم ساری برای سازمان ملل خواند.
وی اظهارداشت: که این اقدام در تاریخ سازمان ملل بی سابقه است و حاکی از اقدامات سیاسی این سازمان و نفوذپذیری آن از قدرت های سیاسی و مالی است.
غریب آبادی با بیان اینکه سازمان ملل اقدام خاصی در رابطه با تجاوز عربستان و ائتلاف تحت هدایت آن به یمن و همچنین دفاع از مردم یمن بویژه کودکان و زنان نکرده است، این اقدام را موجب به خطر افتادن جان کودکان بیشتری در کشورهای درگیر جنگ و مخاصمات مسلحانه دانست.
معاون ستادحقوق بشرکشورمان با اشاره به بخشی ازمحتوای گزارشی که ائتلاف تحت هدایت عربستان مسئول 60 درصد مرگ و زخمی شدن کودکان در یمن یعنی بیش از1200 کودک است، ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه حذف نام بصورت موقتی صورت پذیرفته و سازمان ملل خواهان اعزام تیم ائتلاف به نیویورک برای بررسی مصادیق مندرج در گزارش شده است، این سازمان هر چه سریعتر برای جبران این اشتباه فاحش خود، مجدداً نام عربستان و ائتلاف را در گزارش بازگرداند.
اجتمام/1193/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حذف عربستان ازفهرست سیاه دولت های ناقض حقوق کودکان مایه شرم ساری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات