منصوریان: شادمانی ام را پنهان نمی کنم/ جذب و خروج بازیکنان کارشناسی شده است

به گزارش ایرنا، «علیرضا منصوریان» امروز (چهارشنبه) در نخستین نشست خبری خود پس از پذیرش سرمربیگری استقلال تهران، اظهار داشت: خوشحالم از اینکه به بعد از هفت سال تلاش شخصی خودم و با لطف و نگاه هواداران به خانه ام بازگشتم.
وی افزود: این خوشحالی را نمی توانم کتمان کنم، اما مهمترین مساله این است که توانستم در مسیر سالم به تیم مورد علاقه ام بازگشته و امیدوارم در مسیر تغییرات درست، اتفاقات خوبی برای این تیم به وقوع بپیوندد.
منصوریان درباره فهرست خروجی استقلال، عنوان کرد: تغییرات همیشه با ابهامات خواهد بود و فهرستی که به باشگاه درباره بازیکنان اعلام کرده ام، نتیجه تصمیمات کارشناسی گروهی است که همراه من در استقلال کار می کنند. چند مشاور خوب دارم که در هر زمینه ای کمک می کنند.
سرمربی جدید استقلال بیان داشت: فضایی که برای انتخاب بازیکنان به وجود آمده براساس کارشناسی بوده و نگاه دوستانه را در ورودی و خروجی ها دخالت ندادم، چراکه اگر با دوستی به دنبال بازیکن بودم به طور یقین فهرست استقلال تغییر می کرد.
وی عنوان کرد: بیشتر بازیکنان و حتی قدیمی ترها دوستانم هستند و با برخی از آنان رفت و آمد خانوادگی دارم، اما در مستطیل سبز نگاه حرفه ای به موضوعات لحاظ می کنم.
منصوریان با تاکید براینکه به پیشکسوتان باید احترام گذاشت، ادامه داد: آنان بازوی توانمند استقلال و من در آینده خواهند بود. خودم با نسلی در استقلال بازی کرده ام که هم اکنون آنان مربی هستند و با توجه به کادری که داریم قطعا نتایج مثبتی را در استقلال خواهیم گرفت.
منصوریان در پاسخ به این سئوال که با ورود شما به استقلال روند جذب بازیکن سرعت گرفت اما اتفاقاتی افتاد که این روند متوقف شد، آیا وزارت ورزش سبب جلوگیری از جذب بازیکن شده است؟ گفت: امسال ایده کادر فنی استقلال شفاف سازی است و اگر در این مسیر فردی بخواهد مسیر استقلال را در مسیر شفاف سازی و اطلاع رسانی به هواداران تغییر دهد، آن را بیان می کنیم. اگر کسی بخواهد با آرم استقلال به این باشگاه لطمه بزند، آن را شفاف بیان خواهیم کرد.
وی افزود: هدف جذب بهترین بازیکنان برای استقلال است و اگر مطلبی از سوی وزارت ورزش عنوان شده درباره سقف قرارداده بوده تا ریخت و پاشی انجام نشود. استقلال در نقل و انتقالات مسیر خود را می رود و کاری با تیم رقیب ندارد.
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران درباره جلسه خود با وزیر ورزش و جوانان گفت: آقای گودرزی به من اختیار دادند تا با فراق بال به دنبال جذب ستاره ها باشم و فقط از پرداخت های گزاف خودداری کنیم و به آنچه در فصل گذشته دست پیدا نکردیم، دست یابیم و در مقابل رقیب سنتی خود موفق باشیم.
وی درباره رقم قرارداد خود با استقلال و اینکه گفته می شود باعث تعجب وزیر ورزش شده است، گفت: منکر علاقه شخصی ام به استقلال نمی شوم اما به وزیر ورزش هم گفتم که در قرارداد اصول حرفه ای خود را رعایت می کنم و اگر جناب وزیر نظر دیگری داشته باشند به آن احترام می گذارم. با این حال شخص وزیر نسبت به مبلغ قرارداد به من اختیار تام داد، زیرا قرارداد من شان من و بازیکنان تیم خواهد بود.
منصوریان خاطرنشان کرد: در سه سال پایانی دوران بازیگری خود از استقلال هیچ پولی نگرفتم اما امروز از مبلغ قرارداد خود کاملا دفاع می کنم و به حریف سنتی خود نیز کاری ندارم زیرا قرارداد کاملا حرفه ای و شان باشگاه و بازیکنان استقلال است. اگر لازم باشد جان خود را برای هواداران استقلال می دهم اما اجازه نمی دهم شان هواداران و بازیکنان پایین بیاید.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا پیش از پذیرش سرمربیگری استقلال تماسی با پرویز مظلومی سرمربی پیشین این تیم داشتید؟ گفت: قبل از حضور در تیم از مظلومی رخصت گرفتم. البته موفق به صحبت کردن با او نشدم اما مظلومی با پیامک، حضورم در استقلال را تبریک گفت. با هیچکدام از بزرگان استقلال از جمله منصور پورحیدری، پرویز مظلومی و نصرالله عبداللهی زاویه ای ندارم.
منصوریان در خصوص سقف مالی برای تیم های باشگاهی عنوان کرد: در سال های 84 و 85 که با استقلال در مسیر قهرمانی حرکت می کردم، متوجه مسائل مالی نمی شدم، اما اکنون شرایط فرق کرده است. امیدوارم سال آینده تیمی به مانند نفت مشکلات مالی نداشته باشد و از آنجاکه از فیلتر سخت نفت تهران عبور کرده ام و یکسال بی پول را پشت سرگذاشتم، دیگر نگران چنین وضعیتی نخواهم بود.
وی افزود: باید کاپ اخلاق را به دلیل تحمل مشکلات فراوان به باشگاه نفتی داد که بازیکنانش رویای حضور در هتل را داشتند. با این حال سعی می کنم در استقلال حرکت متانسبی داشته باشیم و حامی مالی در طول فصل می تواند با حمایت های خود مشکلات مالی تیم را برطرف کند.
منصوریان ادامه داد: تلاش کادر فنی استقلال این است که هوادار از نوع بازی تیم لذت ببرد. نباید ریسک کنیم تا در مسیر پرتلاطم وارد شویم و بهتر است به گونه ای کار کنیم که تغییرات قابل لمس باشد. درباره نتیجه هم اعتقاد دارم که در سال گذشته استقلال نسبت به دو فصل قبلش نتایج خوبی گرفت و می خواهیم در فصل جاری موفق تر باشیم.
وی افزود: به باشگاه اعلام کرده ام، آنچه که تیم را تهدید می کند بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود که به احتمال فراوان باید با تیم قدرتمند السد قطر روبرو شویم و در صورت عبور از این تیم، قول روزهای خوب در آسیا را به شما خواهیم داد. هدف نهایی سربلندی هوادارانمان در شهرآورد و رقابت های مهم است.
منصوریان در پاسخ به این سئوال که دو سرمربی پیشین استقلال با همین تیم مدیریتی کار کرده و در پایان از مدیریت راضی نبودند و نگران تکرار سرنوشت آنان برای خود نیستید؟ بیان داشت: در فصل قبل تیم مدیریت از ابتدا به خوبی استقلال را حمایت کرد، اما در دقایق آخر اتفاقات و صخره هایی پیش روی کادر فنی قرار گرفت که نتوانست نتیجه لازم را به دست آورد.
وی افزود: هدف اصلی تغییر روند بازی نیست، بلکه ایجاد نشاط در نحوه عملکرد تیم، کمک خواهد کرد تا هفته به هفته به تعداد تماشاگران دیدارهای استقلال افزوده شود. اگر تغییر روند بازی یک تیم به بازی هجومی تبدیل شود، موفق خواهیم بود و در نهایت به فکر کسب نتیجه هستیم.
سرمربی استقلال ابراز امیدواری کرد که حمایت هیات مدیره از کادر فنی در طول فصل صورت بگیرد.
وی عنوان کرد: آدم راحتی هستم و اگر در مسیر نتیجه گیری خوب با مشکلی روبرو شویم، به طور یقین اعلام خواهم کرد و امیدوارم در پایان فصل از نتایج خوب تیم صحبت کنیم.
منصوریان درباره بازیکنانی که قرارداد آنها به اتمام رسیده بود اما در فهرست خروجی این باشگاه قرار گرفته بودند، گفت: ادبیات بدی در سال های قبل وجود داشت و لیست مازاد باشگاه ها اعلام می شد؛ لیست مازاد توهین به بازیکن است و بدان معناست که ما به شما نیاز نداریم در صورتی که وظیفه داریم احترام بازیکنی که چند سال در باشگاه زحمت می کشد را نگاه داریم.
سرمربی استقلال تهران ادامه داد: در فهرست خروجی 2 حالت وجود دارد؛ یا قرارداد بازیکن با باشگاه به اتمام رسیده که او در اختیار باشگاه است یا اینکه علیرغم باقی ماندن از زمان قرارداد، مورد نیاز من نیست؛ در این فهرست سلایق شخصی اعمال نشده زیرا با خیلی از بازیکنان دوست هستم.
منصوریان تاکید کرد که فهرست خروجی استقلال تهران براساس منافع باشگاه در نظر گرفته شده است.
وی درباره بازیکنانی که به این تیم اضافه شدند و بازیکنانی که گمانه زنی برای پیوستن آنها به استقلال وجود دارد، گفت: من فهرستی به صورت امانت به باشگاه داده ام و تاکنون سه بازیکن در حد نام استقلال گرفته ایم.
سرمربی استقلال تهران افزود: سه بازیکن دیگر نیز در این هفته جذب خواهیم کرد زیرا تصمیم داریم تیمی محکم تشکیل داده و در سه جام شانس داشته باشیم؛ البته در جذب بازیکن، گرفتن بازیکنان جوان، در دستور کار قرار گرفته بود و کاری که من انجام می دهم کاری است که هر سرمربی انجام می دهد و تلاش برای جذب بهترین بازیکنان است.
منصوریان در ادامه درباره پیوستن پژمان منتظری و مجتبی جباری به این تیم گفت: این بازیکنان با الاهلی قطر قرارداد دارند و اخباری که درباره این 2 بازیکن عنوان می شود در حد اطلاعات رسانه هاست و آنها تا یک سال و نیم دیگر با این باشگاه قرارداد دارند.
وی درباره جذب وحید امیری در استقلال گفت: در فهرستی که برای 2-3 بازیکن آینده خود داریم، بازیکنانی حضور دارند که شاید شما را سورپرایز کنند؛ وحید امیری از جمله بازیکنانی است که همراه با من از نفت جدا شد و این احتمال را برای رسانه ها به وجود آورد که به همراه من به استقلال خواهد آمد.
منصوریان اظهار کرد: هرچند افتخار من این است که چند بازیکن از جمله وحید امیری را تحویل تیم ملی دادم؛ اما درخواست پرسپولیس برای جذب وحید امیری باعث شد، قیمت این بازیکن بالا رفته و برای آبی پوشان نیز رقیب به وجود بیاید.
وی درباره ارتباط خوبش با کارلوس کی روش و استفاده از تجربیات این مربی، گفت: زمانیکه نفت بر پرسپولیس غلبه کرد، اعلام کردم که کی روش به من کمک کرد. در فصل قبل بیشتر تیم ها از زیر تیغ نفت رد شدند.
منصوریان عنوان کرد: سه سال افتخار کارگری در تیم ملی و سرمربی تیم امید در پرونده کاری دارم. در مقطعی با کی روش همکار بودم و اکنون دوست صمیمی هستیم . او بردار بزرگترم است و نکات زیادی از او آموخته ام.
وی افزود: دو روز قبل که در تمرین تیم ملی حضور داشتم با بیشتر بازیکنان خوش و بش کردم، چراکه بیشتر آنان دوست من هستند و این مساله اعتراض خیلی ها را درپی داشت که چرا منصوریان به تمرین تیم ملی رفته است. اصول حرفه ای را رعایت کردم و از این پس نیز بیشتر در تمرینات تیم ملی فوتبال شرکت می کنم.
منصوریان در پاسخ به این سئوال که آیا امکان دارد که خیلی ها پشت نام شما پنهان شوند، پاسخ داد: مهم است که چه فردی ریسک پذیر بوده و منصوریان را به جای اصلی خود باز گردانده است. بیست سال قبل عده ای مرا به استقلال آوردند و همچنان حمایت آنان را کنار خود دارم.
وی بیان داشت: اگر احساس کنم فردی پشت من مخفی شده و به تیم لطمه می زند، به طور یقین نام او را اعلام خواهم کرد، چراکه نمی خواهم در آخر فصل بهانه ای داشته باشم.
منصوریان درباره نظر کی روش برای حضور برخی بازیکنان استقلال در تمرینات تیم ملی، عنوان کرد: هدف ما سربلندی نام ایران است و قطعا از این برنامه او حمایت خواهم کرد. زمانیکه بازیکنان در اختیار تیم ملی باشند با شیوه کادر فنی آنجا بدنسازی خواهند کرد و دیگر بازیکنان به روش ما آماده می شوند. در نهایت، اواخر تیرماه شیوه بدنسازی تیم ملی و استقلال همسو خواهد شد و لازم است سایر مربیان لیگ برتر نیز به این مساله انعطاف نشان دهند.
منصوریان در خصوص احتمال مدیرعاملی منصور قنبرازده در استقلال و واکنش منفی اش در این خصوص گفت: با تیم نفت سال اول تجربه خیلی خوبی داشتم و در فصل دوم مشکلات مالی باشگاه را فرا گرفت. همینجا اعلام می کنم که سال خوبی از نظر امتحان پس دادن برابر مشکلات مالی برای من بود، اما اینکه گفته باشم با آمدن قنبرزاده مخالفم، صحت ندارد.
وی ادامه داد: در دیدار با سایپا و در رخکتن به ایشان اعلام کردم که از نفت جدا خواهم شد و برای آمدن با استقلال با او مشورت نکردم، چراکه استقلال خانه ام است و نیازی به مشورت ندارم. ترجیح من با آقای قنبرزاده ادامه دوستی است نه همکاری.
سرمربی جوان استقلال در پاسخ به این سئوال که با حضورش در استقلال نسلی مانند فرهاد مجیدی و مهدی پاشازده و مربیان جوان دیگری به حضور روی نیمکت استقلال امیدوار شده اند و این مساله برایش خطرناک نیست، اظهار داشت: هر بازیکن بزرگی که در استقلال به اتمام می رسد، رویایی رسیدن به نیکمت را دارد و قطعا این شرایط ادامه خواهد داشت. با حضورم در استقلال، دایره حضور برخی مربیان روی نیمکت شکسته شد.
وی افزود: 45 سال سن دارم و گواردیولا در این سن 13 جام را برده بود. دوستانی که نام آنان برده شد، دوست دارند من نتیجه بگیرم تا راه برای مربیان جوانان و آنان باز شود و قطعا علاقه آنها به استقلال دلی است. درباره فرهاد مجیدی باید بگویم که مطلب خوبی برایم در یکی از صفحه های مجازی گذاشته بود که باید از او تشکر کنم و به همه پیشکسوتان که به استقلال علاقمند هستند، ادای احترام می کنم.
منصوریان ادامه داد: هر فردی لیاقت پوشیدن پیراهن فرهاد مجیدی را داشته باشد به او خواهم داد و در غیر اینصورت شماره هفت همچنان باقی می ماند. تمام شماره های استقلال قابل احترام است، روزی که به استقلال آمدم شماره 17 عبدالعلی چنگیز و سپس شماره 10 حسن روشن و 8 امیر قلعه نویی که همگی قابل احترام هستند، برتن کردم.
سرمربی استقلال تصریح کرد: احترام به پیراهن کمترین مساله ای است که بازیکن باید رعالت کند و برابر هربازیکنی که به پیراهن تیم بی احترامی کند، برخورد شدیدی خواهم داشت.

** کادر فنی منصوریان؛ همانند نفت
منصوریان درباره برنامه های خود برای هدایت آبی پوشان و اینکه دستیارانش قطعی شده اند یا نه؟ گفت: برنامه های اصلی را برای مسئولان باشگاه فرستاده ام و حتی برای غذا خوردن نیز برنامه داریم که به باشگاه ارائه می دهم.
وی افزود: تمام کادرفنی که همراه من در تیم نفت بودند به استقلال خواهند آمد؛ محمد خرمگاه و علی چینی، بابازاده مربی دروازه بان ها و یک دستیار خارجی که نامش را در آینده اعلام خواهیم کرد به ما اضافه خواهند شد.
منصوریان نام دستیار خارجی خود را اعلام نکرد و خواستار آن شد تا این موضوع را بدون سر و صدا دنبال کند.

** فسخ قراردادم با نفت به کمیته انضباطی مربوط نیست
وی در پاسخ به سئوالی درباره اظهارات آل اسحاق مسئول واگذاری باشگاه نفت و اشارات وی درباره قرارداد منصوریان با این تیم گفت: من سال گذشته حتی یک ریال نگرفتم و یک هزار و 500 میلیون ریال نیز خرج کرده ام و فسخ قرارداد من ربطی به کمیته انضباطی ندارد.
سرمربی فصل گذشته تیم نفت تهران توضیح داد که از باشگاه نفت بابت دریافت نکردن حقوقم به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایتی نکردم و قراردادم را به طور یکجانبه فسخ کردم.
منصوریان اظهار داشت: از صحبت های آل اسحاق تعجب می کنم و مطمئن باشید در این مسیر من یک درصد اشتباه نکردم و بهتر آن است که آل اسحاق به سازمان لیگ رفته و اطلاعات کامل بگیرد.

** پورحیدری کماکان سرپرست آبی پوشان
سرمربی استقلال درباره کادر فنی این تیم در فصل گذشته گفت: بهترین دوستان من در کادر فنی استقلال بودند و با انتخابی که انجام دادم سعی کردم دوستی ها را لحاظ نکرده و بهترین ها را انتخاب کنم.
وی افزود: سرپرست استقلال منصور پورحیدری است و خوشبختانه سلامتی خود را بدست آورده و امیدوار هستم بتوانم از وی به بهترین شکل استفاده کنم.
منصوریان گفت: درهای استقلال همواره به روی هوادانش باز است و خوشحال خواهیم بود که پاسخگوی هواداران در جلسات تمرین باشیم اما اگر بخواهیم برنامه های تمرینی خاصی انجام دهیم، قطعا از طریق باشگاه اعلام خواهیم کرد و بهتر است احترام متقابل حفظ شود.

** اخبار استقلال پنهان کردنی نیست
وی با بیان اینکه بازیکن باید از بودن هوادار در کنار زمین تمرین لذت ببرد، ادامه داد: اخبار استقلال پنهان کردنی نیست و روال بر اساس این است که هفته ای یکبار کادر فنی و بازیکنان به سئوالات خبرنگاران پاسخ دهند، اما اگر قرار باشد هر روز پاسخگوی رسانه ها باشیم به مسئولیت فنی تیم نخواهم رسید.
سرمربی استقلال تهران ادامه داد: تمامی بازیکنان با حمایت تیم به نحوی که به باشگاه ضربه نزنند، اجازه مصاحبه دارند؛ ما با هیچ هواداری زاویه نداریم و امیدواریم همه آنها با ما و تیم استقلال همراه باشند و به این همبستگی که بین تیم و سکوها لازم است، دست یابیم.
ورزشی**3783**9029**9129**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منصوریان: شادمانی ام را پنهان نمی کنم/ جذب و خروج بازیکنان کارشناسی شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات