افشاگری جدید شبکه تلویزیونی آلمان علیه وزیر ورزش روسیه

به گزارش ایرنا از گاردین، مستند شبکه تلویزیونی ای آر دی آلمان ، ویتالی موتکو را متهم کرده است که از انتشار دوپینگ یک بازیکن مطرح فوتبال جلوگیری کرده است.
این ادعای جدید در حالی مطرح شده است، که دوومیدانی روسیه به علت دوپینگ گسترده دولتی از حضور در مسابقات محروم است.
گروه کاری اتحادیه بین المللی دوومیدانی که سرنوشت دوندگان روس را در بازیهای المپیک 2016 در اختیار دارد، اعلام کرد: اتهامات جدید علیه وزیر ورزش روسیه در مورد دست داشتن در دوپینگ ورزشکاران، نگرانی بزرگی ایجاد کرده است و به عنوان یک مسئله فوری بررسی خواهد شد.
مقامات روسیه تلاش می کنند جدیت خود را در حل و فصل مسئله دوپینگ در این کشور ثابت کنند.
این مستند جدید که قرار است امروز (چهارشنبه) از شبکه تلویزیونی 'ای آر دی' آلمان پخش شود، موتکو را به جلوگیری از انتشار تخلف دوپینگ یک بازیکن مطرح فوتبال متهم می کند.
گمان می رود که این مورد دوپینگ هیچ گاه علنی نشده است. افشاگری جدید می تواند به روسیه ضربه بزند، چرا که برای اولین بار قبل از میزبانی جام جهانی 2018 پای فوتبال را به ماجرای دوپینگ باز می کند.
وزارت ورزش روسیه شب گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که ادعای عدم اتخاذ اقدامات ضروری برای اصلاح عملیات ضددوپینگ را رد می کند.
این بیانیه افزود:‌ ما درک می کنیم که مساله دوپینگ چالش بزرگی است که زمانبر است، ولی به طور خستگی ناپذیر به سوی این اصلاحات بلند مدت گام برمی داریم.
وزارت ورزش روسیه افزود: براساس نقشه راه وادا که مورد موافقت طرفین قرار گرفته است، آزمایش ورزشکاران روس به طور کامل در سازمان ضد دوپینگ انگلیس انجام می شود. به علاوه، ما به طور کامل از توصیه های گروه کارشناسی اتحادیه بین المللی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی (یاف) حمایت کرده و آن را اجرا می کنیم. همه دوندگان روس، در معرض سه ‌آزمایش اضافه دوپینگ قرار می گیرند.
در مستند جدید تلویزیون آلمان ادعا شده است که دولت روسیه به طور مستقیم در پنهان کاری دوپینگ کنترل شده دولتی دست داشته است.
افشاگری قبلی این مستند در مورد دوپینگ دوندگان روس، در نهایت منجر به انتشار گزارشی از طرف سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) شد که وسعت و ابعاد دوپینگ را در روسیه نشان می داد.
در همین حال، گروه کاری اتحادیه بین المللی دو و میدانی خواستار فرصت بیشتری برای تکمیل تحقیقات خود شده بود. این گروه کاری حکم خود را در مورد روسیه در روز 17 ژوئن (28 خرداد) اعلام خواهد کرد.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افشاگری جدید شبکه تلویزیونی آلمان علیه وزیر ورزش روسیه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات