«اروپا گریزی» در اروپا

نتایج یک بررسی جدید از افزایش «اروپا گریزی» در این قاره و همچنین افزایش مخالفت با اتحادیه اروپا در کشورهای فرانسه، آلمان و اسپانیا خبر می‌دهد. پرس تی وی: در عین حال، اکثر کشورهای اروپایی، به جز فرانسه، نمی‌خواهند انگلیسی‌ها در رای‌گیری برای خروج از اتحادیه اروپا شرکت کنند.

بر اساس نظرسنجی اندیشکدۀ امریکایی «مرکز تحقیقات پیو» در هفت کشور اروپایی، بیش از 60 درصد از رای‌دهندگان فرانسوی‌ اکنون نظری منفی نسبت به اتحادیه اروپا دارند و افزون بر این، نیمی از رای‌دهندگان در آلمان، اسپانیا و هلند نیز اروپا گریز شده‌اند.

طبق این نظرسنجی، اکنون مخالفت فرانسوی‌ها و یونانی‌ها با اتحادیه اروپا به ترتیب 60 و 71 درصد است؛ این در حالی است که بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها میزان مخالفت مردم انگلیس با اتحادیه اروپا که اکنون قصد خروج از این بلوک را دارند، 48 درصد است.

مرکز تحقیقات پیو همچنین در یافته‌های خود به مسئولیت سنگین بروکسل برای اعتمادسازی مجدد بین کشورهای اتحادیه اروپا پس از بحران ‌مالی و همچنین هجوم سیلِ عظیم پناهجویان، اشاره کرده است.

در سال 2004، 69 درصد از رای‌دهندگان فرانسوی و 58 درصد از رای‌دهندگان آلمانی نسبت به اتحادیه اروپا نظری مثبت داشتند.

یافته‌های جدید همچنین نشان می‌دهد هیچ یک از کشورهای اروپایی خواستار اعطای اختیار بیشتر به اتحادیه اروپا نیستند و در عوض شمار افرادی که خواستار بازگردانده شدن قدرت به خودِ اعضای این بلوک هستند، رو به افزایش است.

    در گزارش مرکز تحقیقات پیو آمده است: «رویکرد مردم به اتحادیه اروپا در سال‌های اخیر همواره در حال تغییر بوده است. اکنون در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا حمایت عمومی از این بلوک کم شده است.»

این اندیشکدۀ امریکایی در ادامه تصریح می‌کند: «درصد اندکی برای اختیارِ بیشتر دادن به بروکسل مشتاق هستند و هم‌زمان با نزدیک شدن به نظرسنجی انگلیس (برای خروج از اتحادیه اروپا)، تنها 6 درصد از انگلیسی‌ها خواهانِ این مساله (قدرت‌بخشی بیشتر به اتحادیه اروپا) هستند. این رقم در یونان نیز تنها 8 درصد است.»

افزون بر این، در بسیاری از کشورهای دیگر، یک چهارم یا بیشتر مردم ترجیح می‌دهند میزان اختیارات اتحادیه اروپا در حد فعلی باقی بماند.

مردم انگلیس سوم تیر با شرکت در یک همه‌پرسی درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا تصمیم می‌گیرند.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس و اکثر افراد کابینه‌اش سعی دارند مردم را به ماندن در اتحادیه اروپا ترغیب کنند، اما حدود نیمی از نمایندگان پارلمان انگلیس موافق خروج از این بلوک هستند.

براساس تازه‌ترین نظرسنجی‎ها رأی‌دهندگان انگلیسی بر این باورند که ماندن در اتحادیۀ اروپا می‎تواند بهترین گزینه برای اقتصاد این کشور باشد، اما با افزایش موافقان طرح موسوم به برگزیت طی ماه‌های اخیر، هر احتمالی در مورد نتیجۀ همه‌پرسی وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««اروپا گریزی» در اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات