سلطان بدهکاری به سیستم بانکی؛ شخص دولت است

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس گفت: دولت بزرگترین بدهکار به سیستم بانکی است و باید افزایش سرمایه بانک های دولتی را در دستور کار قرار دهد .
محمود بهمنی در گفت و گو با خانه ملت، در خصوص ضرورت اختصاص بیشتر تسهیلات بانکی به بخش تولید گفت: باید شورای پول و اعتبار میزان اختصاص تسهیلات بانکی به بخش تولید و صنعت وسایر بخش ها را مشخص کند.  

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه براساس آمار مشخص شده که بخش قابل توجهی از تسهیلات بانکی به خدمات اختصاص داده شده بیانگر این است حمایت کافی از بخش تولید نشده است.   

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اینکه شنیده می شود بانک ها مصوبات شورای پول و اعتبار را دقیقا رعایت نمی کنند قابل قبول نیست، به دلیل اینکه باید بانک مرکزی براساس آمار بررسی انجام دهد به چه میزان تسهیلات براساس مصوبات به بخش های اقتصادی اختصاص داده شده است.

بهمنی افزود: در خصوص کلنگ زنی های جدید باید تامل شود به دلیل اینکه کلنگ زنی برای ساخت کارخانه ای که مشابه ش در حال تعطیلی است، قابل قبول نیست.

لزوم تقویت سرمایه در گردش کارخانه ها

وی گفت: باید به تقویت سرمایه در گردش کارخانه های که در معرض تعطیلی هستند توجه شود تا از این وضعیت خارج شوند.

بهمنی با بیان اینکه سود های بانکی در بخش های مختلف اقتصادی تفاوتی ندارد، ادامه داد: دولت بزرگترین بدهکار به سیستم بانکی است و باید افزایش سرمایه بانک های دولتی را در دستور کار قرار دهد و برای رفع این مشکل تدبیر اتخاذ کند و بدهی دولت به بانک ها تسویه شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر بانک ها منابع قابل توجهی برای ارائه تسهیلات بانکی ندارند بنابراین نمی توان به بانک ها در ارائه تسهیلات بانکی فشار آورد.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلطان بدهکاری به سیستم بانکی؛ شخص دولت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات