شناسایی عاملان انتشار اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه های اجتماعی

به گزارش عصر چهارشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب در شبکه های اجتماعی موبایلی علیه آنان ، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
سرهنگ محمدخانی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه های اجتماعی موبایلی که چهار نفر مرد به ترتیب 25،31،34 و 40 ساله اهل و ساکن رشت و یک نفر زن 64 ساله اهل و ساکن بندرانزلی بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شدند.
وی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی اعتراف کرده و برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شدند.
وی با اشاره به ماده 16 فصل پنجم - هتک حیثیت و نشر اکاذیب قانون جرایم رایانه ای تصریح کرد: هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی ، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون تا 40 میلیون ریال و چنانچه تغییر یا تحریف به صورت مستهجن باشد ، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات مقرر محکوم خواهد شد.
* شناسایی عامل ایجاد صفحه غیر اخلاقی علیه شهروند گیلانی در اینستاگرام
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان همچنین از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد صفحه غیر اخلاقی علیه شهروند گیلانی در اینستاگرام خبر داد.
سرهنگ محمدخانی بیان کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانمی 18 ساله گیلانی مبنی بر ساخت صفحه غیر اخلاقی علیه او در اینستاگرام، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، عامل ایجاد صفحه غیر اخلاقی علیه شهروند گیلانی در اینستاگرام شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد .
سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم که خانمی 21 ساله اهل و ساکن رشت بود، به بزه انتسابی خود و اینکه با ایجاد صفحه غیر اخلاقی و نسبت دادن مطالب ناروا و انتشار مطالب موهن علیه شاکیه در اینستاگرام قصد هتک حیثیت کردن او را داشته، اعتراف و انگیزه خود را از این کار انتقامجویی و تسویه حساب شخصی عنوان کرد.
رئیس پلیس فتای استان گیلان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irیا ایمیل این پلیس به آدرسGfata@police.ir گزارش دهند.
7294/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسایی عاملان انتشار اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه های اجتماعی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات