پایان خرداد مهلت مراجعه اتباع خارجی برای دریافت کارت آمایش

محمد عجمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مبنای حضور اتباع خارجی در ایران مدارک اقامتی معتبر از جمله کارتهای آمایش است بگونه ای که اشتغال، تحصیل، امور درمانی و آموزشی آنان بر این اساس پوشش داده می شود.
وی ادامه داد: کارت آمایش مرحله دهم تا 11 بهمن پارسال اعتبار داشت اما از سوی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران به مدت چهار ماه تا 31 خرداد جاری تمدید شد.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان استانداری رضوی
گفت: تاکنون 45 هزار نفر از جمعیت 150هزار نفری پناهندگان ساکن این استان به دفاتر کفالت مراجعه، عکسبرداری و انگشت نگاری شده و بخش زیادی از آنها کارتهای آمایش مرحله یازدهم را دریافت کرده اند.
وی افزود: از اول مرداد ماه سال 1395 هرگونه خدمات دهی به اتباع بیگانه دارندگان کارت آمایش بر اساس آمایش مرحله یازدهم انجام می شود.

* صدور کار اشتغال
عجمی همچنین گفت: همزمان با صدور کارت آمایش، کارت اشتغال اتباع خارجی نیز در دفاتر کفالت به نیابت از اداره اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می شود.
وی افزود: افرادی که کارت اشتغال می گیرند می توانند از مزایای بیمه حوادث نیز برخوردار شوند.

* ثبت نام دانش آموزان بر اساس کارت آمایش
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان استانداری رضوی ادامه داد: ثبت نام دانش آموزان اتباع بیگانه در مدارس دولتی نیز بر اساس کارت آمایش مرحله یازدهم، پروانه اقامت و روادید طرح خانواری انجام می شود.
وی گفت: اتباع فاقد مدارک اقامتی هم بر اساس دستور مقام معظم رهبری و مصوبه مجلس شورای اسلامی ثبت نام می شوند که جزئیات آن هنوز به استان ابلاغ نشده است.
خراسان رضوی میزبان 150 هزار تبعه بیگانه به صورت مجاز است.
1906/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایان خرداد مهلت مراجعه اتباع خارجی برای دریافت کارت آمایش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات