برای انتقال زندان ها نیازمند بودجه هستیم/پابندهای الکترونیکی درمرحله رفع اشکال فنی است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ازسازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی، اصغر جهانگیر در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل زندانهای استان تهران با بیان اینکه هم اکنون ۲۱۴ هزار زندانی در سراسر کشور تحمل حبس می ‌کنند افزود: از این تعداد ۳۲ هزار نفر در زندانهای تهران دوران محکومیت خود را سپری می کنند.
وی با اشاره به تراکم جمعیت زندانها افزود: کمبود بودجه و اعتبارات باعث می شود سیستم هایی که به وظایف شان عمل می کردند با تراکم جمعیت نتوانند به طور کامل خدمت رسانی کنند و همین امر باعث نارضایتی می شود.
وی کفت: باید برنامه ریزی برای ارائه خدمت رسانی بهتر صورت گیرد، البته این به آن معنا نیست که در راستای کاهش جمعیت کیفری اقدامی نکنیم. اگر امروز گفته می شود در برخی زندان‌ ها کلاهبرداری انجام می شود که البته ما کاهش دادیم باید خلأ های قانونی را برطرف کنیم. اگر نتوانیم آمادگی لازم را داشته باشیم همیشه مجرمین و متهمین یک قدم از ما جلوتر خواهند بود.
رییس سازمان زندانها گفت: باید میزان تحمل خود را برای ورود جمعیت کیفری و قابلیت تطبیق خود را بالا ببریم. مثلا ۲۰ سال قبل ورود موبایل به زندان معضل نبوده اما امروز هست و قوانین لازم تبیین نشده است و چون قانون نداریم پرونده ها بسته می شود.
این مقام ارشد قضایی اظهارکرد: درعین حال که تخلف و جرایم در بین پرسنل سازمان بسیار کم است اما همان کم برای ما بسیار زیاد است، باید مدیران درسطح زندان ها تلاش کنند که حتی یک تخلف انجام نشود.
رییس سازمان زندانهای کشور گفت: سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر از زندانیانی که تحت قرار وارد شدند در کمتر از ۱۰ روز آزاد شده اند و ورودی زندان ها کاهش پیدا کرده و باید تلاش کنیم این آمار باز هم کمتر شود.
جهانگیر افزود: امروز ما بیشترین تعامل را با دادگستری ها و دادسراها داریم، امروز تعداد زیادی از زندانیان به عنوان زندانیان بلاتکلیف هستند چون حکمی برایشان صادر نشده است، باید با همکاری روسای دادگستری کل به دنبال تعیین تکلیف سریع تر این زندانیان باشیم، طبق آمارمیانگین ماندگاری آنها درحال کاهش است اما در کشور ۲۵ درصد زندانیان تحت قرار در زندان هستند و این آمار خوبی نیست.
رییس سازمان زندانهای کشوربیان داشت: قراربود هشت زندان به خارج از شهر منتقل شود که نیازمند 550 میلیارد ریال می باشد که قرار بود اعتبار این کار از طریق فروش پروژه خلیج فارس در بورس تامین شود اما یک ریال از این موضوع به ما پرداخت نشد.
مشاور رئیس دستگاه قضا اظهارکرد: راه اندازی ۳۵ بازداشتگاه تاکنون دردستور کاربوده که ۲۵ فقره آن به بهره برداری رسیده و امیدواریم با تامین اعتبارات سایر اردوگاه ها را راه اندازی کنیم.
وی در مورد سوالی یکی از خبرنگاران درباره فروش زندان اوین به شهرداری تصریح کرد: شهرداری باید کارشناسان خود را برای قیمت گذاری معرفی کند، هفته آینده جلسه ای به منظور هماهنگی های بیشتر با شهرداری برگزار می شود.
رییس سازمان زندان‌ ها با اشاره به اینکه درسال گذشته زندان اسفراین افتتاح شد، افزود: بخش کاردرمانی زندان بوشهر نیز افتتاح شد که امیدواریم بخش‌ های دیگری در سال جاری با پیگیری ها افتتاح شود هم‌ چنین امیدواریم تا پایان سال بازداشتگاه ایلام و قم راه اندازی شوند.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه درمورد استفاده از دستبند و پا بندالکتریکی گفت: این طرح به صورت پایلوت انجام شد که دارای اشکالاتی بود که معاونت انفورماتیک سازمان در حال رفع آن است.
جهانگیر در خصوص بازداشتگاه های کشور گفت: تمام بازداشتگاه های کشور باید از سازمان زندانها دارای کد شناسه باشند و درصورتی که بازداشتگاهی کد شناسه دریافت نکند نمی تواند فعالیت داشته باشد.
وی با اشاره به ورود مواد مخدر به زندانهای کشور گفت: استفاده از بادی اسنکر در زندانها جلو ورود مواد مخدر را می گیرد اما تنها تعداد محدودی از زندان های کشور دارای بادی اسکنر هستند و مقدار زیادی از مواد مخدر کشف شده در زندان ها در مبادی ورودی و مقداری نیز در زمان قرنطینه کشف می شود.
گفتنی است طی احکام جداگانه ای سهراب سلیمانی مدیرکل سابق زندان های استان تهران به سمت معاون امنیتی – انتظامی سازمان منصوب و مصطفی محبی جانشین وی در استان تهران شد.
اجتمام/1193/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای انتقال زندان ها نیازمند بودجه هستیم/پابندهای الکترونیکی درمرحله رفع اشکال فنی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات