مشارکت هزار و 500 میلیارد ریالی بنیاد برکت در طرح های اقتصادی گلستان

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا از استانداری گلستان، عارف نوروزی در دیدار با استاندار گلستان که در تهران انجام شد، افزود: از جمله خدمات بنیاد برکت در گلستان تامین هزینه زمین و ساخت بیمارستان مینودشت به ارزش 220میلیارد ریال طبق تفاهم با وزارت بهداشت و درمان است.
به گفته وی، ساخت 20مدرسه در استان و بهره برداری از آنها، پایان ساخت 6 مدرسه تا شهریور 95، بهره برداری از سه مرکز بهداشتی، تامین هزینه ساخت چهار مسجد و خانه عالم در علی آباد و اعطای وام ازدواج، اشتغال و درمان به 389 نفر از دیگر خدمات این نهاد در گلستان می باشد.
استاندار نیز با برشمردن برخی محرومیت های گلستان و نقش موثر بنیاد برکت در محرومیت زدایی به ظرفیت های این استان درسرمایه گذاری با هدف محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و تولید اشاره کرد و در اجرای طرح هایی مانند زهکشی 280 هزار هکتار از اراضی شمال شرق استان خواستار فعالیت وهمکاری بنیاد شد.
حسن صادقلو همچنین به ظرفیت های خاص استان در پرورش ماهی در قفس و تولید گیاهان دارویی اشاره کرد و خواستار ساخت 20 واحد مدرسه در سال 95 نیز برای رفع نیازهای فرهنگی استان شد.
وی همچنین از دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای سفر به استان گلستان دعوت کرد.
در این نشست بهره برداری از مدرسه 9 کلاسه دو گونجی تا شهریور 95 توسط بنیاد برکت، رفع نقص بیمارستان مینودشت با تامین هزینه از سوی بنیاد، پیگیری ساخت دو مسجد و خانه عالم در علی آباد، تقبل ساخت 10مدرسه اضافه بر 6 مدرسه در حال ساخت در سال 95، تکمیل 6 مدرسه در حال ساخت تا شهریورماه و اعلام آمادگی اولیه برای فعالیت و سرمایه گذاری بنیاد در طرح زهکشی اراضی شمال شرقی استان گلستان به تصویب رسید.
در این دیدار مسوول امور سرمایه گذاری بنیاد برکت نیز حضورداشت.
استان گلستان با یکهزار و هفت روستا و 30 نقطه شهری در شمال کشور قرار دارد، جمعیت آن را یک میلیون و 850 هزار نفر تشکیل می دهند، درآمد مردمان این خطه بیشتر از طریق کشاورزی و دامپروری است.
6204/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشارکت هزار و 500 میلیارد ریالی بنیاد برکت در طرح های اقتصادی گلستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات