خواستار راه اندازی مجدد پرتال جامع اوقات فراغت جوانان هستیم

محبوب محمودزاده روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: پرتال جامع اوقات فراغت آذربایجان غربی آذر ماه 91 با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی متولی جوانان در اداره کل ورزش و جوانان استان راه اندازی شد ولی در ادامه به علت برخی ایرادات وارده از سوی وزارت ورزش و جوانان به صورت سراسری قطع شد.
وی اظهار کرد: راه اندازی پرتال جامع برنامه های اوقات فراغت یکی از موارد ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی و متولی امور جوانان است که گزارش دهی منظم و هماهنگ را بین دستگاه های اجرایی آسان می کند.
وی افزود: بهره مندی از این پرتال زیرساخت ها و برنامه های اوقات فراغت را به صورت بهینه شناسایی می کند و برنامه ریزی بر اساس علاقه مندی جوانان و اجرای برنامه ها متناسب با نیاز آنها فراهم می شود.
محمودزاده بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از مسئولان وزارت خواست تا راه اندازی این پرتال را به خود استان واگذار کنند که این درخواست مورد قبول واقع نشد و ما همچنان منتظر راه اندازی سراسری آن هستیم.
وی ادامه داد: معاونت امور جوانان مسئولیت نظارت و پایش برنامه های اجرایی دستگاه ها و سمن های تحت پوشش خود را دارد و به عنوان دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان تمامی مصوبات این ستاد را پیگیری و در صدد اجرایی شدن آنها اقدام می کند.
محمودزاده گفت: مهمترین اقدام اجرایی اداره کل ورزش و جوانان در معاونت امور جوانان مربوط به انجام برنامه های ورزشی است که در کنار پر کردن اوقات فراغت، راهی برای اجرای طرح استعدادیابی و جذب نخبه های ورزشی جهت سوق دادن به سوی ورزش قهرمانی و حرفه ای است.
وی افزود: معاونت امور جوانان هم اکنون 50 سمن در حوزه فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، علمی و پژوهشی را تحت پوشش خود دارد و نقش حمایتی از این سمن ها را عهده دار است.
به گزارش ایرنا، تاکنون 14 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان غربی به ریاست استاندار و با حضور مدیران دستگاه دولتی مرتبط با حوزه جوانان در محل سالن اجتماعات استانداری آذربایجان غربی برگزار شده اما از 65 طرح مصوب در این ستاد فقط 30 مصوبه به اجرا در آمده است که این امر نشان از ضعف عملکرد سازمان ها و بی توجهی آنها در رفع مشکلات جوانان است.
مقرر شده است پانزدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان 25 خرداد ماه جاری در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شود.
وظیفه کنونی اداره کل ورزش و جوانان نظارت و رصد تمامی برنامه های ورزشی و امور جوانان سایر ارگانها است و موفقیت در این امر منوط بر همکاری و تعامل تنگاتنگ آنها با این اداره کل است.
پس از ادغام دو سازمان ملی جوانان و ترتیب بدنی و تشکیل وزارت ورزش و جوانان بستر کار برای فعالیت سمن ها کم رنک تر شده است که امید می رود تلاش مسئولان معطوف به ایجاد بستری مناسب جهت گسترش عرصه تلاش و فعالیتی دوباره برای سمن های مردم نهاد جوانان باشد.
جمعیت آذربایجان غربی سه میلیون و 322 هزار نفر است که یک سوم آن را جوانان بین 15 تا 29 سال تشکیل می دهند.
7126/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خواستار راه اندازی مجدد پرتال جامع اوقات فراغت جوانان هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات