کارت‌های ملی تا کی اعتبار دارد

معاون سازمان ثبت احوال کشور از صدور ۱۵ میلیون کارت هوشمند ملی تا پایان امسال خبر داد و گفت: کارتهای ملی فعلی تا پایان ۹۶ اعتبار دارند.

محمدابراهیم طریقت در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: صدور کارت هوشمند ملی فرصتی است که برای ایجاد زیرساخت‌های شناسایی ایجاد شد ولی متاسفانه این موضوع دچار مرور زمان شد.

وی با اشاره به اینکه کارت افراد در نوبت با تاخیر تحویل شد که باید در این زمینه عذرخواهی کرد، گفت: شرایط به گونه‌ای است که امسال می‌توان صدور کارت هوشمند ملی را با سرعت بیشتری انجام داد.

طریقت از صدور بیش از ۱۵ میلیون کارت هوشمند ملی در سال ۹۵ خبر داد و گفت: افرادی که هیچ نوع کارتی دریافت نکرده و کارت اولی هستند (ایرانیان بالای ۱۵ سال که هیچ کارتی دریافت نکرده‌اند) در اولویت دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

وی با اشاره به اینکه کسانی که به هر دلیل باید کارت ملی آنها تعویض شود نیز در اولویت صدور کارت هوشمند ملی هستند، تصریح کرد: همه افراد دیگری که کارت معتبر دارند نیاز به مراجعه نداشته و به تدریج اعلام می‌شود تا برای این قشر نیز کارت هوشمند ملی صادر شود.

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: از ابتدای پروژه تاکنون ۱۰ میلیون کارت هوشمند ملی صادر شده که از این تعداد بیش از ۹ میلیون در اختیار مردم قرار داشته و مابقی نیز تحویل می‌شود.

وی درباره وضعیت کارت‌های شناسایی ملی فعلی در اختیار مردم گفت: تمام کارت‌های در دست مردم براساس مصوبه هیئت وزیران تا پایان سال ۹۶ معتبر هستند و نیازی نیست که برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارت‌های ملی تا کی اعتبار دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات