نمایندگان خبرگزاریها در هیئت رتبه‌بندی انتخاب شدند

رسانه نشست مدیران مسئول خبرگزاریها به‌منظور تصویب پیش‌نویس «شیوه‌نامه رتبه‌بندی خبرگزاریها» و انتخاب نمایندگان مدیران مسئول در هیئت رتبه‌بندی برگزار شد و نمایندگان خبرگزاریها در هیئت رتبه‌بندی انتخاب شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» به نقل از معاونت مطبوعاتی؛ نشست مدیران مسئول خبرگزاریها به‌منظور تصویب پیش‌نویس «شیوه‌نامه رتبه‌بندی خبرگزاریها» و انتخاب نمایندگان مدیران مسئول در هیئت رتبه‌بندی برگزار شد.

در این  نشست که با حضور مدیران مسئول خبرگزاریهای عمومی و تخصصی برگزار شد، آقایان علی متقیان و صابر فرزام به ترتیب به نمایندگی از خبرگزاریهای عمومی و تخصصی و آقای محمد کریمی از خبرگزاری تسنیم و خانم مریم جمشیدی(خبرگزاری آنا) به عنوان سردبیر به انتخاب مدیران مسئول خبرگزاریها، برای عضویت در هیئت رتبه‌بندی انتخاب شدند.

بر این اساس، شیوه‌نامه رتبه‌بندی خبرگزاریها در هفته آتی منتشر و به عنوان معیار رتبه‌بندی خبرگزاریها در تابستان ٩٥ قرار خواهد گرفت؛ مرحله نخست رتبه‌بندی خبرگزاریهای کشور در شش ماهه اول سال ٩٤ اجرا و نتایج آن در زمستان ٩٤ اعلام شد.

هیئت رتبه‌بندی خبرگزاریها از ترکیب زیر تشکیل می‌شود:

١. مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری داخلی به عنوان رئیس هیئت

٢. دو نفر از استادان علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری به انتخاب مجمع روسای دانشکدهها و گروههای ارتباطات دانشگاههای تهران

٣. دو نفر از مدیران مسئول (یک خبرگزاری عمومی و یک خبرگزاری تخصصی) به انتخاب خودشان

٤. دو سردبیر یا مسئولان ارشد تحریریه خبرگزاری (به انتخاب مدیران مسئول خبرگزاریها)

٥. یک نفر از روزنامه‌نگاران برخط به عنوان مسئول دبیرخانه و دبیر هیئت رتبه‌بندی با انتخاب معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و بدون حق رای.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایندگان خبرگزاریها در هیئت رتبه‌بندی انتخاب شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات