استقرار نیروهای امنیتی برای جلوگیری از استخراج غیرقانونی معادن افغانستان

نظامیان افغان سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی برای تامین امنیت و جلوگیری از استخراج غیرقانونی در معادن سراسر این کشور مستقر خواهند شد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی برای تامین امنیت معادن و جلوگیری از استخراج غیرقانونی آنها در سراسر این کشور مستقر خواهد شد.

صدیقی افزود: شبه‌نظامیان از معادن افغانستان به عنوان منبع مهم درآمدی استفاده می‌کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که اخیرا گزارش‌هایی از درآمد میلیونها دلاری استخراج غیرقانونی معادن توسط مخالفان دولت منتشر شده است.

چندی پیش بود که موسسه ارزیابی و پژوهشی افغانستان در گزارشی اعلام کرد: صدها معدن کوچک به دلیل ناامنی و عدم تسلط دولت به طور غیرقانونی استخراج می‌شوند.

این موسسه تصریح کرد: استخراج غیرقانونی این معادن منجر به کاهش سودآوری دولت افغانستان و مشکلات بودجه‌ای شده است.

پژوهش مذکور نشان می‌دهد که دولت افغانستان هنوز هم در استخراج معادن بزرگ که باعث اشتغال‌زایی می‌شود ناکام بوده و درگیر مدیریت استخراج معادن کوچک است.

در گزارش 68 صفحه‌ای این موسسه آمده است که استخراج غیرقانونی معادن کوچک در مناطقی انجام می‌شود که تحت کنترل و مدیریت دولت افغانستان نیست.

انتهای پیام/.33

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقرار نیروهای امنیتی برای جلوگیری از استخراج غیرقانونی معادن افغانستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات