احترام متقابل بین اعضای خانواده اولین قدم در سبک زندگی مهدوی

  سبک زندگی مهدوی

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، رقیه درویشی از اساتید و مبلغان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) قم صبح امروز(19 خرداد)، در نشست اخلاقی سبک زندگی و معارف مهدوی در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) چادگان در ارتباط با سبک زندگی و معارف مهدوی گفت: زندگی لذت محورانه اولین نوع از زندگی های موجود در اجتماع است که بر اساس مکتب اومانیسم یعنی انسان و تمام لذت هایش برپا شده و زندگی دوم زندگی معامله گرانه و در نهایت زندگی سوم زندگی بر اساس اعتقادات دینی است که می توان روش آن را از قرآن آموخت.

درویشی در ادامه با تشریح سبک زندگی مهدوی گفت: برای اینکه خانواده ای با سبک زندگی مهدوی داشته باشیم، اولین ابزار احترام متقابل بین اعضای خانوده است.

وی همچنین دومین ابزار برای زندگی مهدوی را ابراز محبت دانست و افزود:  ابراز محبت، موجب جلب محبت بین زوجین می شود و فرزندان را از خطاهایی مانند اعتیاد و دوستی با ناهم جنس باز می دارد.

مبلغ جامعه الزهرا(سلام الله علیها) قم همچنین مواجهه درمانی را یکی دیگر از ابزارهای زندگی به سبک زندگی مهدوی معرفی و تصریح کرد: در شرایطی که فرزندان امروزی پرتوقع هستند و دائم ناشکری می کنند می توان با بردن آنها به بیمارستان ها و مراکز نگهداری معلولین کمک کرد تا قدر نعمت های الهی را بهتر بدانند.

وی همچنین خانوادهای موجود در جامعه را به سه خانواده بالنده، گسسته و آشفته تقسیم کرد وادامه داد: خانواده بالنده، خانواده ای است که در آن افراد توفیق عبادت و بندگی می یابند که حدود 20درصد از جامعه چنین می باشند.

درویشی خاطر نشان کرد: خانواده گسسته، خانواده ای است که زوجین از هم طلاق گرفته اند، اما خانواده آشفته، خانواده ای است که زوجین زیر یک سقف زندگی می کنند ولی هیچ ارتباط عاطفی بین آنها برقرار نیست و حدود 50درصد از جامعه را تشکیل می دهد.

وی تاکید کرد: برای اینکه خانواده را از آشفته بازار نجات دهیم، باید سعی کنیم حداقل فرهنگ صحبت کردن را بین اعضای خانواده رواج دهیم.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست . اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .

[ منبع این خبر سایت تبیان-مهدویت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احترام متقابل بین اعضای خانواده اولین قدم در سبک زندگی مهدوی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات