انتقاد کامرون از حامیان خروج از اتحادیه اروپا/ "متهم کردن ترک‌ها درست نیست"


در پی هشدار یک سازمان حامی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه بقای انگلیس در این اتحادیه به مهاجرت گسترده ترک ها و فاجعه برای این کشور مینجامد، نخست وزیر انگلیس با انتقاد از عملکرد این سازمان گفت: این که ترک‌ها به عنوان مجرم در تبلیغات برای جلب آرای مردمی استفاده شوند، اقدامی وحشتناک و ادعای نادرستی در خصوص ترکیه است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس که خواهان ماندن کشورش در اتحادیه اروپاست، گفت: اعلام احتمال مهاجرت شهروندان ترکیه به انگلیس، در صورت باقی ماندن در اتحادیه اروپا، نشانه ناامیدی حامیان خروج از این اتحادیه است.
نایجل فاراژ، رهبر حزب "استقلال انگلیس" که با ماندن در اتحادیه اروپا و مهاجرت گسترده مخالف است، با بزرگنمایی درباره مهاجرت ترک‌ها در صورت عضویت در اتحادیه اروپا و ماندن انگلیس در این اتحادیه گفت: باز کردن مرزها با ترکیه یک "فاجعه" تمام عیار برای کشور ما خواهد بود. با توجه به جمعیت 80 میلیون نفری ترکیه، مهاجرت به انگلیس "غیرقابل کنترل‌تر" خواهد شد.
کامرون در گذشته نیز اعلام کرده بود: کمپین "خروج از اتحادیه اروپا" مغلطه کرده و ادعای نادرستی را در خصوص ترکیه مطرح می‌کند. ترکیه قرار نیست به اتحادیه اروپا ملحق شود. طرفداران کمپین "خروج از اتحادیه اروپا" اساسا می‌گویند به خروج از اتحادیه اروپا رای می‌دهند چراکه نمی‌توانند مانع الحاق ترکیه به این بلوک شوند. این ادعا واقعیت ندارد. انگلیس و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خصوص پیوستن یک کشور دیگر حق وتو دارند.


همچنین طرفداران کمپین "رای به خروج" مدعی‌اند که انگلیس هر هفته 350 میلیون پوند به اتحادیه اروپا می‌دهد اما مرکز آمار انگلیس اعلام کرد این ارقام "اشتباه" است.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد کامرون از حامیان خروج از اتحادیه اروپا/ "متهم کردن ترک‌ها درست نیست"» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات