فعالیت یک واحد صنفی به ازای هر 30 نفر در ایلام

جمیل شوهانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در مجموع نزدیک به 22 هزار واحد صنفی در سطح استان فعالیت می کنند که این میزان نسبت به تناسب جمعیتی، به ازای هر 30 نفر یک واحد صنفی را نشان می دهد.
وی میانگین سرانه فعالیت صنفی در استان ایلام را پائین دانست و افزود: این در حالی است که نرم جهانی آن 130 نفر و میانگین کشوری هم 44 نفر است.
معاون بازرگانی داخلی صنعت، معدن و تجارت استان ایلام سرانه اشتغال هر واحد صنفی در ایلام را 2/5 نفر بیان کرد و یادآور شد: نزدیک به 17/5درصد از تولید ناخالص داخلی کشور در حوزه اصناف قرار دارد که در این راستا پارسال نزدیک به دو هزار و 749 فقره پروانه اعم از صدور و تمدید در استان انجام شده که نسبت به سال ما قبل آن از افزایش 2/6 درصدی برخوردار بوده است.
شوهانی از شناسایی 466 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در سطح استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد تاکنون 100 واحد اقدامات اولیه را برای دریافت مجوز پروانه کسب انجام داده اند.
وی تاکید کرد: در طول سه سال گذشته 300 مورد از واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب در سطح استان ساماندهی شدند و تلاش می شود تا پایان خرداد امسال با شناسایی این واحدها، کار ساماندهی واحدهای باقی مانده نیز انجام شود.
معاون بازرگانی داخلی صنعت، معدن و تجارت استان ایلام اصناف را یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین تشکل‌های مردمی دانست و افزود: همراهی این نهاد در جهت خروج از رکود و کنترل تورم ضروری، موثر و حیاتی است.
3032/6034

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت یک واحد صنفی به ازای هر 30 نفر در ایلام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات