مشکلات هشت واحد تولیدی در همدان بررسی شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی استان مشکلات شرکتهای همکار شیشه غرب، پارسا چوب و شرکت سنگ سریر باختر هستند.
محمدرضا متین افزود: شرکت تولیدی چینی آلات بهداشتی، سردخانه میوه، نهالستان وزین هکمتانه و شرکت تولید صنعتی عرقیات گیاهی از دیگر شرکت هایی بودند که مشکلات آنها در ستاد تسهیل استان همدان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه بیشترین مشکلات این واحدها در نبود سرمایه در گردش و معوقات بانکی است تصریح کرد: مقرر شد به تعدادی از واحدهای تولیدی سرمایه در گردش اعطا شده و معوقات بانکی با بازپرداخت طولانی مدت عملیاتی شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در گفت و گو با ایرنا نیز افزود: فعال کردن 170 واحد تولیدی تعطیل و نیمه فعال از مهمترین برنامه های استان همدان است.
متین ادامه داد: چندین واحد تولیدی این استان پیش از استقرار دولت تدبیر و امید تعطیل شده بود که با تلاش های استاندار همدان 300 واحد با استفاده از تبصره 16 فعال شد.
وی خاطرنشان کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی در استان از سال گذشته کار خود را با قوت در استان انجام داده و تاکنون 223 مصوبه داشته که 153 مورد از اینها به بانک ها مربوط است.
وی با بیان اینکه برخی طرح ها در راستای اقتصاد مقاومتی قرار دارد ادامه داد: کارخانه گندله سازی، ذوب آهن غرب و طرح قطعات بتنی شرکت بنیاد بتن استان همدان می تواند جزو این طرح ها قرار بگیرد.
وی عنوان کرد: از 153 مصوبه مربوط به بانک ها 77 مصوبه نیازمند تقسیط بوده که 48 مورد از آنها هم اکنون در دست اجرا است و 13 مورد نیز نیازمند ارزیابی سازمان بودند که 6 مورد در حال انجام است.
وی ادامه داد: سه مورد از واحد های دارای مشکل نیز نیازمند بخشش جرائم بودند که دو مورد از آنها اجرایی شده است.
وی عنوان کرد: با پیگیری این کارگروه 40 مورد تسهیلات پرداخت شده است که 33 تا اجرا و مابقی در حال بررسی است.
وی عنوان کرد: تاکنون بیشترین همکاری برای رفع مشکل این واحد ها از سوی بانک صادرات انجام شده است و هم اکنون نیز پایش واحد های مستقر در شهرک های صنعتی به صورت مداوم برای شناسایی واحد های تعطیل و نیمه تعطیل در حال انجام است.
وی عنوان کرد: با شناسایی این واحد ها از مسئولان آنها دعوت می شود تا در جلسه ای مشکلات و راهکارهای پشنهادی خود را ارائه دهند تا با پیگیری و کمک لازم، مشکلات این واحدها حل و بار دیگر به چرخه تولید برگردند.
وی ادامه داد: طبق دستور استاندار از بانک ها خواسته ایم بدون هماهنگی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به تملیک هیچ واحدی اقدام نکنند.
استان همدان جزو 9 استان کشور دارای نرخ بیکاری تک رقمی و ششمین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است.
استان همدان با حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر جمعیت دارای نرخ بیکاری 8.5 درصدی است.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشکلات هشت واحد تولیدی در همدان بررسی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات