رسالت ما حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاری است

سید ناصر محمودی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اولویت وزارت امور اقتصادی و دارایی، تولید و افزایش ثروت از طریق توانمندسازی بخش خصوصی و حمایت همه‎جانبه از آن است.
وی بیان کرد: در این راستا استان همدان تلاش کرده است بهترین موقعیت و فرصت ها را برای حضور سرمایه گذاران فراهم آورد.
وی با اشاره به اینکه تمام تلاش برای بهبود امور و رونق فضای کسب و کار است، به همایش سرمایه گذاری استان در آبان ماه سال 93 اشاره کرد و افزود: با برگزاری این همایش پنجره‌ای تازه رو به سمت پیشرفت استان باز شد که با حضور جمع زیادی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برگزار شد.
وی ادامه داد: حضور سرمایگذاران چند کشور خارجی در استان همدان و آغاز سرمایه گذاری نتیجه همان همایش است.
وی تصریح کرد: برگزاری همایش سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران 10 کشور خارجی در این همایش در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفت و هم اینک پنج کشور خارجی در همدان سرمایه گذاری کردند که شماری از طرح ها بهره برداری شد و تعدادی هم در آینده نزدیک راه اندازی می شود.
محمودی افزود: دولت یازدهم با رسیدن به توافق هسته ای نشان داد که از پتانسیل بسیار بالایی در دیپلماسی خارجی برخوردار است و می تواند با استفاده از این ابزار مهم به پیشرفت کشور از جمله برقراری ارتباط برای افزایش سرمایه گذاری و حضور کشورهای جهان در ایران در این امر کمک شایانی کند.
مدیر کل امور اقتصادی استان همدان در ادامه به تشریح وضعیت اقتصادی استان همدان پرداخت و افزود: بررسی تولید ناخالص داخلی، واقعیاتی را در خصوص رفاه اقتصادی نمایان می‎سازد.
وی بیان کرد: اید توجه داشت که میزان رفاه و برخورداری مردم یک کشور یا یک استان به واسطه تولید ناخالص داخلی تعیین نمی شود، بلکه شاخص بهتر، تولید ناخالص داخلی سرانه است که میزان تولید به وسیله هر نفر را به صورت سرانه نشان می دهد.
وی در ادامه به معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: در بخش کشاورزی محصولات سیر، سیب زمینی، یونجه، گردو، انگور، ذرت، چغندر و در زیر بخش دام و طیور، صنایع تبدیلی کشاورزی و پرورش ماهی سردآبی بعلت شرایط آب و هوایی خاص و خاک حاصلخیز استان از مزیت نسبی برخوردار است.
وی افزود: موقعیت ممتاز ارتباطی استان با قطبهای صنعتی تهران، ساوه، اراک، قم و اصفهان به منظور پذیرش سرریز فعالیت های صنعتی این قطبها و همچنین با توجه به سابقه صنعت قالب سازی و وجود نیروی انسانی ماهر در این زمینه شرایط مناسبتری برای سرمایه گذاری در قطعه سازی در استان را ایجاد نموده است.
به گفته مدیر کل امور اقتصادی استان همدان، سرمایه گذاری در صنایعی که در کل کشور دارای مزیت نسبی هستند از جمله صنایع پائین دستی پتروشیمی در استان همدان نیز به علت موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به مرکز نیز دارای مزیت نسبی است.
محمودی گفت: همچنین صنایعی از جمله فولاد و سیمان نیز دارای مزیت نسبی سرمایه گذاری در استان همدان می باشد و همچنین وجود شهرک ها و نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد (در فامنین) و اراضی منابع ملی در راستای تأمین زمین مورد نیاز صنایع از مزیت ها به شمار می رود.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسالت ما حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات