نخستین حضور ایران درجلسه شورای جهانی پژوهش

به گزارش روزچهارشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، جلسه سالیانه شورای جهانی پژوهش در سال 2016 با دو موضوع 'پژوهش‌های میان رشته ای و جایگاه زنان در امر پژوهش' در شهر دهلی نو هندوستان تشکیل شد.
در این اجلاس که با حضور 120 نماینده از50 بنیاد حامی پژوهش جهان برگزار شد، نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی(بنیاد ملی علم ایران) به نمایندگی از ایران برای نخستین بار شرکت کرد.
شورای جهانی پژوهش (Global Research Council) سازمانی بین المللی است متشکل از سران بنیادهای علم دنیا که کار خود را با اهداف بهبود ارتباط و همکاری میان بنیاد های علم دنیا، ارتقا و ترویج اشتراک اطلاعات و بهترین شیوه های همکاری تحقیقاتی، فراهم کردن فضایی برای جلسات منظم سران بنیاد های علم دنبال می کنند.
همچنین استفاده از فرصت ها و توجه به دغدغه های مشترک در حمایت از امر پژوهش و آموزش، ارائه راه کار برای موسساتی که قصد ایجاد چشم اندازی جهانی در زمینه پژوهش دارند، بررسی ساز و کارهایی که پژوهش و جامعه پژوهشی را در عرصه جهانی حمایت می کنند از دیگر اهداف دنبالی این شورا است.
شورای جهانی پژوهش علاوه بر اجلاس جهانی، سالیانه یک باردر قالب اجلاس منطقه ای تشکیل جلسه می دهد، در این اجلاس مدیران بین الملل بنیاد های علم و شوراهای پژوهشی عضو هرقاره حضور می یابند ودرخصوص موضوعاتی از پیش تعیین شده به بحث و سیاستگذاری می پردازند.
علمی (1)** 9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین حضور ایران درجلسه شورای جهانی پژوهش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات