11 اختراع به نام دانشگاه تبریز ثبت شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه حرکت در مرزهای دانش و مشوق های مختلف برای رشد تولید علم و فناوری از جمله برنامه های راهبردی و کلان این دانشگاه در سال های اخیر بوده است، گفت: این اختراعات در حوزه کامپیوتر، نانو کامپوزیت و ماشین های کشاورزی به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اهمیت همکاری های مشترک علمی بین المللی اضافه کرد: استادان این دانشگاه همواره حضور موثری در سمینارها و همایش های داخلی و خارجی داشته اند و از این رو در سال گذشته 460 تن از اعضای هیات علمی با حمایت دانشگاه، آخرین یافته های علمی خویش را در همایش های بین المللی خارج از کشور و همچنین 591 نفر از استادان، مقالات خود را در همایش های ملی داخل کشور ارایه کرده اند.
رئیس دانشگاه تبریز افزود: مدیریت امور فناوری این دانشگاه به عنوان مرجع منطقه ای شمالغرب کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران) برای بررسی اختراعات انتخاب و در همین مدت نیز 145 مورد تقاضای ثبت اختراع ارجاعی از اداره ثبت اختراعات بررسی و برای 17 مورد هم ضمن ارزیابی تخصصی تاییدیه علمی صادر کرده است.
وی با اشاره به حمایت ویژه از طرح های تحقیقاتی در این دانشگاه نیز گفت: در طول این مدت 85 طرح تحقیقاتی به تصویب رسیده که 76 طرح از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز به اتمام رسیده است.
پورمحمدی اضافه کرد: پارسال 615 نفر از هیأت علمی این دانشگاه دریافت کننده تائیدیه از بابت فعالیت های پژوهشی بودند.
رئیس دانشگاه تبریز، بررسی و تصویب دستورالعمل فرصت مطالعاتی ویژه واحدهای صنعتی در چارچوب آیین نامه فرصت مطالعاتی داخل کشور، شرکت اعضای هیأت علمی در دوره های تحقیقاتی تابستانی در چارچوب آیین نامه گرنت دانشگاه و حذف امتیاز تائیدیه طرح های تحقیقاتی درون دانشگاهی و افزایش امتیاز گرنت طرح های تحقیقاتی برون دانشگاهی، برای ترغیب هر چه بیشتر اعضای هیأت علمی برای ارائه طرح های کاربردی برون دانشگاهی را از مصوبات شورای پژوهشی در سال گذشته برای ترغیب پژوهشگران عنوان کرد.
دانشگاه تبریز با بیش از 15 هزار دانشجو و 70 سال قدمت از جمله مراکز معتبر دانشگاهی کشور است.
3093/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «11 اختراع به نام دانشگاه تبریز ثبت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات