بهره برداری از نخستین سایت لیزری دانش آموزی کشور در اهواز

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان در آیین بهره برداری از این سایت لیزری بیان کرد: باید دانش آموزان را پژوهشگر و شهروند پرورش داد.
علیرضا زراسوند گفت: باید موجی در خانواده ها ایجاد کرد که آنها فرزندان خود را به سمت پژوهش هدایت، و اوقات فراغت فرزندان خود را در پژوهش سراها سپری کنند.
وی بیان کرد: بنیاد نخبگان خوزستان این آمادگی را دارد تا با همکاری پارک علم و فناوری و آموزش و پرورش نمایشگاه دائمی مهارت های دانش آموزی را در خوزستان راه اندازی کند.
زراسوند افزود: بنیاد نخبگان از جشنواره های خلاقانه و پژوهش سراها حمایت می کند و همواره در طرح شهاب، دنبال شناسایی دانش آموزان با استعداد است.
وی گفت: دانش آموزانی که در جشنواره ها رتبه های برتر کشوری را کسب کنند زیر پوشش بنیاد نخبگان قرار می گیرند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این آیین اظهار کرد: می توان فضایی را فراهم کرد تا دانش آموزان در پژوهش سراها با حرفه های هنری و فنی همچون شیشه گری و یا مجسمه سازی نیز آشنا شوند که برای انجام این کار نیاز به فضا و اعتبار است.
جمشید کمایی بیان کرد: هم اکنون 33 پژوهش سرا در خوزستان وجود دارد که مجوز ساخت هشت پژوهش سرای دیگر در این استان نیز در حال صدور است.
سایت لیزری دانش آموزی با اعتبار بالغ بر 500 میلیون ریال توسط آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز راه اندازی شده است.
در این سایت دانش آموزان با صنعت لیزر و کاربردهای آن در بخش های مختلف صنعت، پژشکی و سایر علوم آشنا می شوند.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره برداری از نخستین سایت لیزری دانش آموزی کشور در اهواز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات