اصفهان با اجرای پروژه های آبی هم ۷۰۰ میلیون مترمکعب کمبود آب دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان؛  تفاهم نامه زیست محیطی میان خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان و دانشگاه اصفهان منعقد شد.

این تفاهم نامه با هدف ایجاد هم اندیشی علمی کاربردی در زمینه بهبود مسایل زیست محیطی به خصوص در بخش صنعت و تولید و با حضور رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان امضا شد.

تشکیل کارگروه مشترک کارشناسی برای بهبود مسایل زیست محیطی صنایع، انجام برنامه های کوتاه مدت و میان مدت در راستای حرکت به سوی صنعت سبز، بررسی استانداردها و مشوق های زیست محیطی و ارایه پیشنهادهای کارشناسی جدید و ... زمینه های فعالیت طرف های تفاهم نامه خواهد بود و یک کارگروه مشترک برای سازماندهی فعالیت ها تشکیل خواهد شد.

در نشستی که به منظور امضای این تفاهم نامه در خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان برگزار شد، رییس این خانه گفت: در اقتصاد، تولید جایگاه ویژه ای دارد و باید دید با انجام چه اقداماتی می توانیم بدون آسیب تولید کنیم.

محمدرضا برکتین بیان کرد: امروز نیاز است که دست به دست هم بدهیم و معادله چند مجهولی تولید و محیط زیست را حل کنیم که نشست امروز با همین هدف انجام می شود. باید تولید را به حداکثر و خلل هایی که ممکن است به دنبال آن ایجاد شود را به حداقل برسانیم.

اسرافیل احمدیه، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هم در ادامه، با اشاره به اینکه کشور راهی به جز تولید ندارد، گفت: اگر تولید باعث بروز آثاری در محیط زیست می شود باید آن آثار را از بین ببریم یا کم کنیم.

امیر رحیمی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان گفت: در استان ما کمتر مشکل محیط زیستی وجود دارد که مشابه آن در خارج از کشور نبوده و حل نشده باشد.

قدرت الله قاسمی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان هم در این نشست مطرح کرد: امروز صنعت و کشاورزی به هم مرتبطند به گونه ای که از یک طرف بخشی از تولیدات صنعت وابسته به کشاورزی است و از سوی دیگر هم اگر محصولات کشاورزی در صنعت فرآوری نشود، تغذیه مردم دچار مشکل خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان هم در این نشست بیان کرد: برای جلوگیری از مشکلات زیست محیطی در مرحله اول تولید باید سرمایه لازم به کار گرفته شود و تکنولوژی مناسب مورد استفاده قرار بگیرد.

حمید ظهرابی عنوان کرد: در سال ۹۴ با وجود تلاش زیاد، بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ روز هوای آلوده داشته ایم و میانگین سالانه آلودگی هوای اصفهان ۳ برابر استاندارد است.

وی با اشاره به کم آبی تصریح کرد: اگر منابع و مصارف زاینده رود را در دو کفه بگذاریم، حتی در صورت اجرای پروژه های آبی که در حال حاضر با آن مخالفت می شود، بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون مترمکعب کمبود خواهیم داشت.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اصفهان با اجرای پروژه های آبی هم ۷۰۰ میلیون مترمکعب کمبود آب دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات