۵۱ طرح نیمه تمام آماده واگذاری به بخش خصوصی است

به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی سعادت بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه اقصاد مقاومتی از استقبال دولت برای واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی خبر داد وافزود: ۵۱ پروژه نیمه تمام در این راستا در سطح آذربایجان غربی شناسایی شده که برای عمل به اقتصاد مقاومتی آماده واگذاری به بخش خصوصی هستیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید ناظر به برنامه ششم توسعه باشد اظهارداشت: برنامه ریزی های اقتصادی باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی انجام شود که این امر در استان نیز ضروری است.

سعادت با بیان اینکه اعمال تحریم علیه کشور ضربه سنگینی به صادرات فرش وارد ساخته است، اظهارداشت: متاسفانه پس از تحریم های صورت گرفته علیه کشور، فرش ریز ماهی خوی و افشار تکاب مشتری های خود را در بازارهای جهانی از دست دادند.

وی در خصوص ایجاد کارگاه های بزرگ تولید صنایع دستی به خصوص فرش دستباف در آذربایجان غربی بیان کرد: دولت با افزایش این کارگاه های تولیدی مشکلی ندارد اما باید در مرحله نخست اقدام به بازاریابی برای محصولات تولیدی کرد و سپس به افزایش کارگاه های تولیدی تصمیم گرفت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به پتانسیل های مناطق آزاد تجاری در عمل به اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: متاسفانه منطقه آزاد تجاری ماکو، هنوز هم جزء سرزمین های ملی محسوب می شود و به علت عدم وجود محصورات مربوط به مناطق آزاد تجاری در منطقه آزاد تجاری ماکو، گمرک به عنوان ناظر در این منطقه عمل می کند.

سعادت با تاکید بر این که منطقه آزاد تجاری ماکو از واحدهای تولیدی نهایت حمایت را به عمل می آورد، افزود: دستگاه های اجرایی در منطقه آزاد ماکو نسبت به ارائه گزارش به این سازمان حساس باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵۱ طرح نیمه تمام آماده واگذاری به بخش خصوصی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات