دعوت مسلمانان اسکاتلند از ترامپ برای بازدید از مساجد

در حالی که دونالد ترامپ، کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا قرار است اواخر ماه جاری میلادی به اسکاتلند سفر کند، رهبران مسلمانان این کشور از او دعوت کرده‌اند به مساجد اسکاتلند آمده و درباره مسلمانان و دین اسلام آگاهی پیدا کند. به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ کاندیدای ریاست جمهوری پیشرو حزب جمهوری خواه آمریکا هنگامی که چند ماه پیش خواهان ممنوع شدن ورود مسلمانان به خاک آمریکا شد، واکنش‌های انتقاد آمیز گسترده‌ای را برانگیخت.

این میلیاردر قرار است اواخر ماه جاری میلادی به اسکاتلند سفر کند تا یک زمین گلف و هتل متعلق به خود را در این کشور افتتاح کند.

حافظ غفور متولی مسجد منطقه "آناندیل" اسکاتلند و منور حسین، دبیر مرکز اسلام و مسجد "راکسبرگ استریت" در مطلبی که در روزنامه هرالد منتشر کردند، از ترامپ دعوت کردند تا در طول سفرش به اسکاتلند تلاش کند تا آگاهی بیشتری درباره مسلمانان پیدا کند.

آنها گفتند: دونالد ترامپ سودای رهبری جهان آزاد را در سر دارد اما کاندیداتوری‌اش برای کاخ سفید ریشه در نادانی و بی تحملی دارد.

آنها تصریح کردند: مسلمانان اسکاتلند و دیگر نقاط جهان در حال همکاری با مردم از همه مذهب هستند تا تفاهم و صلح را در سراسر جهان برقرار کرده و با افراطگری مقابله کنند. ترامپ قبل از آن که یک سخنرانی آتشین دیگر انجام دهد باید درباره مسلمانان آگاهی بیشتری پیدا کند؛ مسلمانانی که هر دفعه او دهانش را باز می کند و به آنها توهین می کند. ما از این فرصت استفاده می کنیم تا زمانی که او اواخر ماه جاری میلادی به اسکاتلند سفر می کند به او نشان دهیم در جامعه خود در ادینبورگ چه فعالیت‌هایی داریم.

دونالد ترامپ در پی وقوع حادثه کشتار دسامبر 2015 در سن برناردینوی آمریکا از سوی یک زوج افراطگر در اظهاراتی خواهان ممنوع شدن ورود مسلمانان به آمریکا شد. طرح این اظهارات با توجه به این که ترامپ از سمت مادرش ریشه اسکاتلندی دارد واکنش سیاستمداران اسکاتلند را به همراه داشت و موجب شد که این سیاستمداران از دولت انگلیس بخواهند ورود وی را به بریتانیا ممنوع کند.

ترامپ قرار است یک روز پیش از برگزاری همه پرسی 23 ژوئن انگلیس بر سر خروج از اتحادیه اروپا به اسکاتلند سفر کند و انتظار می رود در زمان حضورش در این کشور اعراضات و تظاهرات گسترده ای علیه او برگزار شود.

ویلی رنی، رهبر لیبرال دموکرات‌های اسکاتلند اظهار داشت: مسلمانان دوستان ما، همکاران ما، همسایگان ما و اعضای خانواده ما هستند. زمانی که او (ترامپ) به این شکل مضحک به آنها توهین می کند در واقع به همه ما توهین کرده است.

رنی خاطر نشان کرد: ما با رهبران مسلمانان اسکاتلند در ادینبورگ در ارتباط بوده‌ام. او باید بیاید و برخی از آنها را که خواهان ممنوع شدن ورودشان به آمریکا شده در زمان سفرش به اسکاتلند ملاقات کند. او می تواند در درجه اول فعالیت‌هایی را که آنها برای کمک به گروه های حاشیه نشین مثل بی خانمان‌ها انجام می‌دهند ببیند و بعد ببیند که آیا می تواند ادعاهای گزافش را توجیه کند.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دعوت مسلمانان اسکاتلند از ترامپ برای بازدید از مساجد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات