منصوریان: یکی از اهداف من سربلندی در دربی است/ترجیح می‌دهم با قنبرزاده دوست باشم تا همکار

سرمربی جدید تیم استقلال تهران می‌گوید از بازگشت به تیمش خوشحال است. او همچنین می‌گوید از راه سلامت به تیم محبوبش بازگشته است. به گزارش نامه نیوز ، اولین نشست خبری علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی استقلال با اصحاب رسانه در محل کنفرانس های آکادمی ملی فوتبال آغاز شد.

در ابتدای این نشست آیاتی چند از کلام‌الله مجید قرائت شد و سپس سرود ملی ایران برای حاضران پخش شد.

پس از آن، کلیپی از حضور علیرضا منصوریان با پیراهن استقلال به نمایش گذاشته شد.

سپس منصوریان صحبت‌هایش را اینگونه آغاز کرد: خوشحالم که بعد از هفت الی هشت سال با زحمت فراوان و دعای خانواده و لطف خداوند به خانه خودم برگردم و نمی توانم خوشحالی خود را کتمان کنم. خوشحالم که از یک مسیر سلامت به این تیم برگشتم. امیدوارم در مسیر تغییرات مثبت در استقلال یک گام بلند را برداریم. به همه هواداران و پیشکسوتان هم در ادامه راه نیازمندیم.

او ادامه داد: همین اول دو، سه مسئله را بگویم. تغییرات همراه با مقاومت و ابهام است. در لیستی که اعلام کردم، نتیجه نظر من نبوده و نتیجه کار گروهی عده‌ای بوده که با من کار کرده اند. من همیشه با افراد کارشناس مشورت می‌کنم. فضای انتخاب صرفا یک کار کارشناسی است و من رفاقت‌ها را لحاظ نکردم و به این نتیجه رسیدم که شاید برخی از بازیکنان نتوانند به ما کمک کنند. همه این‌ها خارج از مستطیل سبز، چه بازی بزرگ و چه کوچک در یک ردیف قرار دارند. فکر می کنم که بازیکنان بزرگ و قدیمی استقلال بازوی من خواهند بود. اگر همین اول کار حدودها رعایت شود بهتر شود. هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. من با نسلی بازی کرده‌ام که اکثرشان الان سرمربی هستند. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که چرا روند خوب استقلال در فصل نقل و انتقالات به یکباره متوقف شد و آیا درست است که با دستور وزارت ورزش این اتفاق رخ داد، گفت: یک نکته را فراموش کردم بگویم و آن هم اینکه امسال ایده کادرفنی ما این است که شفاف صحبت کنیم. کسی بخواهد با منافع شخصی خود مسیر استقلال را عوض کند، آن را اعلام می کنیم. اگر احساس کنیم که فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را پنهان کرده است، آن را اعلام می کنیم. نکته بعدی هم اینکه من با افشارزاده و اعضای هیات مدیره دیدار داشته ام.

وی افزود: ما وظیفه داریم بهترین‌ها را برای استقلال جذب کنیم چون این توقع هواداران است. تذکری هم که اشاره کردید به استقلال و پرسپولیس بوده است و ما سه بازیکنی که گرفته‌ایم، زیر سقف قرار داد بوده‌اند. وزارت ورزش متولی هردوی ماست و از شخص وزیر هم متشکرم که مهر تایید را به من زدند. من جلسه خصوصی با او داشتم و احسس نکردم که بخواهد فضای استقلال یا پرسپولیس را باز کند. قطعا سقف قرارداد را رعایت می‌کنیم ولی در روند جذب ستاره توقفی نخواهیم داشت. ما تلاش می کنیم و در این مسیر هم با چند تیم دیگر مثل پرسپولیس رقیب هستیم.

سرمربی استقلال درباره مبلغ قراردادش با این تیم و همچنین اظهارنظر وزیر ورزش درباره اینکه مگر قرار بود منصوریان رایگان کار کند، گفت: من با وزیر نشسته بودم و چنین چیزی نگفتند. به وزیر محترم عرض کردم که اصول خودم را رعایت می‌کنم و اگر شما نظری راجع به قرارداد من دارید روی این کاغذ سفید هرچه بنویسید امضا می ‌نم ولی از آنجا که وزیر محترم فرد بزرگی است به من احترام گذاشت و اختیار عمل را به من داد. شأن مربیگری من و بازیکنان من شأن تیم من است. من سه سال آخر فوتبالم در استقلال را پول نگرفتم و آن روز برای امروز گندم‌ها را کاشتم. نسخه قراداد تیم رقیب را می‌دانم ولی اصول حرفه‌ای ایجاب می‌کند که چیزی نگویم. اگر لازم باشد برای هوادار استقلال جانم را می دهم ولی اجازه نمی‌دهم شأن تیمم پایین بیاید.

منصوریان درباره بیانیه پرویز مظلومی هم اظهار کرد: درباره مظلومی هم باید بگویم که از ایشان رخصت گرفتم. ایشان در یک پیامک برای من آرزوی موفقیت کردند. هیچ زاویه‌ای با افراد قبلی باشگاه استقلال ندارم.

وی در پاسخ به این سوال که هدف شما در استقلال چیست و فکر نمی‌کنید مشکلات مالی برایتان مشکل‌ساز شود، گفت:  آرزو می کنم که تجربه نفت را هیچ تیمی نداشته باشد. من در زمان بازیگری درگیر مسائل مالی نبودم. من چون از دوران سخت نفت عبور کردم، فکر می‌کنم برای من کار در آن تیم برای من لازم بود. فکر می کردم که سال گذشته می‌توانیم جای سپاهان را در فوتبال بگیریم. تنها هدیه‌ای که به مسئولان دادم این بود که ما هر سال تیم اخلاق می‌شدیم. ما تلاش کردیم و بهترین تیم شدیم و امیدوار بودم قهرمان آسیا شویم ولی کار ما به جایی رسید که رویای یک شب هتل را داشتیم. می‌دانم که ممکن است یک حرکت سینوس‌وار داشته باشم. تا جایی که می‌دانم اسپانسر استقلال از این تیم به خوبی حمایت می‌کند. اما درباره هدفم در استقلال باید بگویم که تلاش می‌کنیم تا هواداران از فوتبال ما لذت ببرند. اعتقاد ما بر این است که ریسکی نمی‌کنیم تا در یک مسیر پر تلاطم وارد شویم. تغییرات در استقلال باید دیده شود و اگر جایی لازم باشد باید برای نتیجه گرفتن به پلن B هم توجه کنیم. تلاش ما این است نسبت به سال گذشته مثبت‌تر نتیجه بگیریم. یک خطر بزرگ به اسم پلی آف استقلال را تهدید می‌کند. بازی در پلی آف برای تیم‌های ایرانی سخت است و دلیلش این است که سهمیه امارات و قطر 2+2 هست. ما احتمالا به السد قطر یا الجزیره امارات می خوریم. هواداران باید کمک کنند از این صخره بگذریم و بعد از آن قول روزهای بهتر را می‌دهم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که عمران‌زاده و طالبلو با استقلال قرارداد نداشتند، چرا باشگاه استقلال روی آنها نام "مازاد" گذاشت، گفت: یک ادبیات غلط به اسم مازاد ایجاد شده است. یا بازیکن تحت قرار داد است یا اتمام قرارداد. توهین وقتی است که بی اطلاع بگویید لیست مازاد داریم. ما احترام‌ها را حفظ کرده ایم. در این لیست سلایق شخصی اعمال نشده است و اگر اینگونه بود برخی‌ها باید می‌ماندند.

وی درباره احتمال جذب پژمان منتظری، وحید امیری، کاوه رضایی و امیرارسلان مطهری هم گفت: در مورد ورودی‌ها باید بگویم که 50 درصد اسامی‌ای که گفتید در لیست من نیستند. سه بازیکن در اندازه استقلال گرفتیم و کار عجیب و غریبی نکردیم. سه بازیکن دیگر هم در این هفته می‌گیریم. اگر در پلی آف موفق باشیم در سه جام رقابت می کنیم. هر بازیکن زیر 20 ساله‌ای باید 5 ساله با ما قرارداد امضا کند و به دنبال تلفیقی از جوان و با تجربه هستیم. درباره لیست ورودی اجازه دهید هفته آینده اعلام کنیم. به صورت مخفیانه جوانان خوبی را جذب می‌کنیم و اسمشان را نمی آورم تا مشکلی ایجاد نشود. درباره جباری و منتظری هم بگویم که این دو قرارداد دارند و اخباری که من می‌شنوم را شما هم شنیده‌اید. استقلال خانه این دو است و آنها کیفیت خوبی دارند.

 

سرمربی استقلال درباره اینکه آیا احتمال دارد وحید امیری به استقلال بیاید یا خیر، گفت: ما دو سوپرایز دیگر هم داریم ولی نخواستیم سر و صدا شود. وحید امیری با من از نفت در آمده و مسیر بعدی اش را نمی‌دانم. دو سال پیش او مثل درختی بود که شاخ و برگ اضافه داشت و حالا در تیم ملی حضور دارد. حالا اینکه او در این مسیر قرار گرفته دو پیامد دارد و اینکه ما برای جذب او یک رقیب پیدا کرده‌ایم. دوم اینکه قیمت او را بالا برده ایم. او به هر تیمی برود مالکیت خصوصی‌اش مال من است چون من او را به تیم ملی فرستادم.

منصوریان درباره رابطه‌اش با کارلوس کی‌روش و شایعاتی که بعد از حضور او در تمرین تیم ملی مطرح شد، گفت: ما پرسپولیس را بردیم و گفتند که کی‌روش کمک کرده است. من یک مسیر را به جلو می‌روم. من سه سال سرمربی تیم امید بودم و مدتی هم دستیار کی‌روش بوده ام. بعید می دانم کسی در ایران هم سرمربی تیم امید باشد و هم آنالیزور برای تیم بزرگسالان. برای این کار باید خودتان را کوتاه کنید. کی‌روش برادر بزرگ من است و از او خیلی چیزها یاد گرفته ام. دیروز نه پریروز به تمرین تیم ملی رفتم و با چند بازیکن روبوسی کردم و این هم طبیعی است چون برخی از آنها بازیکن من بوده اند. این حق من بود که سر تمرین تیم ملی بروم و هر اردویی شروع شود از این پس بیشتر به تمرین می‌روم. یک کپی، پیست کامل از کی روش در من می‌بینید.

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است خیلی‌ها پشت شما پنهان بشوند و از شما حمایت نکنند، گفت: 21 سال پیش یک گروهی مرا به استقلال آوردند و تا الان هم مرا حمایت کرده‌اند. این گروه هیات مدیره و مدیریت استقلال ریسک این را قبول کرده‌اند که یک مربی از جنس خودشان به کار برگردد. اسم من جلوی استقلال اسم بزرگی نیست و اگر کسی بخواهد پشت من قایم شود و به استقلال لطمه بزند، برای اینکه جای بهانه‌ای باقی نباشد، اسمش را خیلی راحت اعلام می‌کنم.

سرمربی جدید استقلال درباره برنامه کی‌روش برای حضور بازیکنان باشگاه‌ها در تمرینات بدنسازی تیم ملی گفت: اولیتمان پرچم سه رنگ ایران است. من از دید کی‌روش اطلاع دارم. وقتی چند بازیکن با تیم ملی بدنسازی کنند، ما آنها را وارد بدنسازی تیم خودمان نمی کنیم. 30 تیر یا یکم مرداد ماه بدنسازیمان با تیم ملی یک سویه می شود و مشکلی وجود ندارد. در اینجا سرمربیان باید انعطاف نشان دهند.

منصوریان درباره تجربه همکاری‌اش با منصور قنبرزاده اظهار کرد: من سال اول با نفت تجربه خوبی داشتم و سال دوم تجربه خیلی سختی بود. تیمی بود که بی پول بود و هزار مشکل داشت. البته همین جا می‌گویم که سال خوبی بود چون امتحان‌های سختی داشتم. الان تپه های ناهموار استقلال برابر تپه‌های نفت هیچ چیز نیست. اما اینکه گفته باشم قنبرزاده بیاید یا نیاید صحت ندارد. من بعد از بازی با سایپا رسما گفتم که در نفت نمی‌مانم. به قنبرزاده این مسئله را گفتم که به تیمی دیگر می‌روم و درباره استقلال با او مشورت نکردم چون استقلال خانه خودم است. ممنون قنبرزاده و مدیریت نفت هستم ولی ترجیحم این است که با قنبرزاده دوستی‌ام را ادامه بدهم تا اینکه بخواهم با او همکاری کنم.

وی درباره رقابت با مربیان و پیشکسوتان دیگر استقلال نظیر فرهاد مجیدی برای حفظ نیمکت این تیم گفت: نمی‌خواهم غیرمنطقی صحبت کنم. هر بازیکنی که در استقلال فوتبالش تمام می‌شود یکی از رویاهایش نیمکت استقلال است. این مسیر برای من طی شده و برای بقیه هم طی خواهد شد. طبیعی است که دایره‌ها شکسته شده است. البته من جوان هم نیستم و اکنون 45 ساله می‌شوم و گواردیولا در سن من 13 جام داشت. یک نسل هم وجود دارد که دوست دارند من نتیجه بگیرم تا بعدا به آنها هم اعتماد شود. احساس می کنم ابراز علاقه امثال مجیدی دلی است و این را باور دارم. من نمی‌گویم روزنامه و وب سایت نمی خوانم. اگر نتوانم بخوانم یک گروهی هست که این کار را می‌کند. از همه دوستان و پیشکسوتان تشکر می‌کنم که از من تا الان حمایت کرده‌اند. سال صبر و حوصله است و در این تغییرات اتفاقاتی رخ می‌دهد.

منصوریان افزود: درباره مجیدی هم بگویم که او در اینستگرامش یک مطلب جانانه گذاشته است. شاید در آینده احساس رقابت هم شما بکنید ولی من دلی به آنها احترام می‌گذارم. هرکس ایرادی در من می‌بیند، با من تماس بگیرد. ما هیچوقت دیگر در استقلال علیه پیشکسوتان بیانیه صادر نمی‌کنیم. دیدم مجیدی گفته شماره 7 را می توان به هرکسی داد و باید بگویم اگر احساس کنم کسی لیاقت این پیراهن را دارد، این پیراهن را به او می دهم ولی اگر دیدم کسی وجود ندارد، این پیراهن را نگه می دارم. ترجیحم این است آن بازیکن پیراهن را از دست خود مجیدی بگیرد و از او رخصت بگیرد. تمام شماره‌های استقلال قابل احترام است. با شماره 17 چنگیز کار را در استقلال شروع کردم. همه شماره‌ها در استقلال خاطره دارند. نسبت به برخی مسائل خیلی حساس هستم و شماره پیراهن برای من حساس است و از آن مهم‌تر خود پیراهن برای من مهم است. اگر بازیکن جا نماز ندارد این پیراهن می‌تواند جا نماز او باشد.

وی درباره برنامه‌هایش برای شروع لیگ شانزدهم و همچنین دستیارانش در استقلال گفت: ما چند کمپ خارجی را در نظر داریم. پنل یک ساله را فردا به باشگاه معرفی می‌کنیم. برای یک سال برنامه تیم ملی و لیگ را می‌دانیم و برای همین کار را آغاز کرده ایم. درباره دستیاران هم باید بگویم که کل گروه آنالیز نفت به استقلال می‌آیند. کیانوش فروزش، مهدی خانبان و سید صالح مصطفوی در کنار ما هستند. محمد خرمگاه و علی چینی هم کنار ما هستند. بابازاده هم به ما اضافه خواهد شد و یک دستیار خارجی هم به ما اضافه می‌شود که یک هفته بعد اسمش را می‌گوییم. هیچ علاقه‌ای ندارم که کسی بخواهد از روابط دوستی با من استفاده کند و کسی را به من معرفی کند. این خط قرمز من است. 25 خرداد کار را احتمالا آغاز می‌کنیم. اگر ببینیم جذب ستاره‌های ما زمان می‌برد، شاید 30 خرداد آغاز می‌کنیم. اگر کسی هم بی نظمی کند در طول فصل آسیب می‌بیند.

سرمربی استقلال درباره حرف‌های مدیر حقوقی باشگاه نفت مبنی بر غیرقانونی بودن قراردادش با استقلال گفت: ایشان فرد بسیار خوبی است ولی این را بدانید که هیچ کاری را بدون حساب و کتاب نمی‌کنم. اگر شنبه 10 صبح بعد از بازی با سایپا برگه فسخ خود را گرفتم برای این بود که امروز را می‌دیدم. من پارسال 150 میلیون در نفت خرج کردم و یک ریال هم نگرفتم. ایشان گفته چرا برگه کمیته انضباطی ندارم ولی متوجه نیست که من اصلا شکایت نکرده ام. ایشان گفته باید بعد از جام حذفی این کار را می کردم ولی مگر ما در فینال بوده‌ایم؟ امکان ندارد که در این مسیر اشتباه کرده باشم. بهتر است ایشان به سازمان لیگ برود و اطلاعاتش را کامل کند.


منصوریان در پاسخ به این سوال که آیا محمد نوازی هم در کادر شماست و آیا تکلیف سرپرست تیم مشخص شده است یا خیر،‌گفت: من کادر خود را اعلام کردم. تلاش کردم تا استقلال لطمه نبیند. سرپرست هم که آقای پورحیدری است که پدر استقلال است و خوشحالم که این کوه تجربه کنار ما است.


وی با اشاره به اهمیت رسانه‌های گروهی گفت: درهای تمرین ما همیشه باز است اما باید همه چیز در چارچوب احترام باشد. البته اگر بخواهیم تمرین را ببندیم آن را اعلام می کنیم. هوادار باید آستانه تحمل داشته باشد و شاید یک هفته بد باشیم. بازیکن باید از حضور هوادار لذت ببرد. احساس ترس و نا امنی برای بازیکنان می‌تواند مشکل ساز باشد. اخبار استقلال پنهان کردنی نیست و روال ما بر این خواهد بود که هفته‌ای یک بار بازیکنان و کادرفنی جواب گو باشند. اگر من بخواهم هر روز مصاحبه کنم تمرکز فنی نخواهم داشت. قدمتان روی چشم ما و سعی می‌کنیم که پذیرایی هم از شما بکنیم. بازیکنان ما باید در میکسدزون‌ها حاضر شوند و اگر بازیکن بخواهد روی روح و روان هواداران راه برود نمی‌گذاریم مصاحبه کند.

منصوریان در پایان درباره وضعیت سکوها هم گفت: من با هیچ کسی زاویه ندارم و مخلص تک تک هواداران هستم. از آنها می خواهم که با ما همراه باشند. نگذارند که همبستگی‌ای که در استقلال نیاز داریم را از بین ببرند. باید از نام استقلال دفاع کنیم. من با هیچکس زاویه ندارم و دست مربیان سابقم را می‌بوسم. از پیشکسوتان هم می‌خواهند استقلال را حمایت کنند. ما باید با هواداران از فوتبال لذت ببریم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منصوریان: یکی از اهداف من سربلندی در دربی است/ترجیح می‌دهم با قنبرزاده دوست باشم تا همکار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات