هرگز موفقیت تیمم را فدای رفاقت نمی‌کنم / دربی تلخ گذشته را حتما جبران خواهم کرد

امیری را من به این سطح رساندم...
منصوریان: ترجیح می‌دهم با قنبرزاده در یک باشگاه کار نکنم

سرمربی تیم فوتبال استقلال از بازگشت به این تیم ابراز خرسندی کرد.


علیرضا منصوریان در اولین نشست خبری خود پس از حضورش در کادرفنی استقلال اظهار داشت: تشکر می‌کنم از اینکه استقبال خوبی از این نشست خبری کرده‌اید و خوشحالم از اینکه بعد از هشت سال با زحمت و تلاش شخصی خودم و نگاه و لطف خداوند توانستم به خانه خودم برگردم.


در مسیری درست به استقلال برگشتم
وی افزود: خوشحالم در مسیری درست توانستم به استقلال برگردم و با زحمتی که کشیدم دوباره به این تیم آمدم. امیدوارم در موفقیت استقلال گام بلندی برداریم. در این مسیر احتیاج به حمایت همه‌جانبه هواداران و پیشکسوتان داریم، چرا که این تیم هواخواه زیادی دارد.


برخی تغییرات صورت گرفته در تیم با ابهام همراه بوده است
سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این پرسش که آیا در لیستی که به‌عنوان لیست خروجی باشگاه استقلال اعلام شده است برخی بازیکنان این تیم به او مشاوره داده‌اند یا نه، گفت: یک مسئله را برای شما روشن کنم و آن اینکه تغییرات صورت گرفته در تیم در برخی موارد با ابهام همراه بوده است. ما در لیستی که ارائه کرده‌ایم روی آن به اتفاق گروهی که با آن کار می‌کنم و همراه خودم به استقلال آورده‌ام، کارشناسی کردیم.


برای تعیین لیست مازاد دوستی‌ها را لحاظ نکردم
وی ادامه داد: من در خارج از کارم با پنج شش مشاور خیلی خوب در ارتباط هستم، حتی مصاحبه‌ها، نحوه تمرین تیم و خیلی موارد دیگر را با آنها مشورت می‌کنم. من تأکید می‌کنم که لیست تکمیل شده با نظر گروه کارشناسی قوی بوده است. من هرگز دوستی را در ارائه این لیست لحاظ نکردم. پیش‌بینی من این است که بازیکنان خارج شده از لیست تیم در سال 95 و 96 نمی‌توانند آن‌طور که ما می‌خواهیم توقعات را برآورده کنند.


دوستی‌ام با بازیکنان استقلال خارج از مستطیل سبز است
منصوریان همچنین خاطر نشان کرد: اگر قرار بود من دوستی را در ارائه لیست لحاظ کنم الان لیست تغییر کرده بود. همین‌جا اعلام کنم با بخش اعظمی از بازیکنان استقلال دوست هستم و حتی با برخی از آنها رفت و آمد خانوادگی دارم، اما اینها خارج از مستطیل سبز است. ما همه بازیکنان را در یک روال قرار داده‌ایم، اما نفرات باتجربه می‌توانند در طول فصل عصای دست ما باشند همانطور که در نفت هم این‌طور بود. ما برای اینکه بخواهیم لیست خروجی‌مان را تکمیل کنیم نیازی به این نبود که بخواهیم از بازیکنی کمک بگیریم، چرا که من به اندازه کافی اطلاعات داشتم. هرچند هشت سال از خانه‌ام دور بودم، اما اطلاعاتم از این تیم به اندازه کافی است، ضمن اینکه من با نسلی که بازی کردم اکثراً الان سرمربی هستند.


امسال جزو سال‌هایی نیست که بخواهیم ریسک کنیم
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه استقلال نقل‌وانتقالات را خوب آغاز کرد، اما ظاهراً با تذکر وزیر ورزش و جوانان روند نقل‌وانتقالات متوقف شده است، گفت: من باید به‌طور شفاف بگویم که همه چیز را امسال شفاف بیان می‌کنیم و چیزی را پنهان نگه نمی‌داریم. اگر بخواهیم مسیر شخصی را به نام هوادار کنیم، کار درستی نیست. امسال جزو سال‌هایی نیست که بخواهیم ریسک کنیم. آستانه تحمل ما بالاست اما اگر احساس کنیم که می‌خواهند پشت هوادار و استقلال پنهان شوند و بخواهند ضربه بزنند شفاف نام آنها را اعلام می‌کنیم.


وظیفه داریم بهترین بازیکنان را جذب استقلال کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: باید از بهرام افشارزاده رئیس باشگاه و اعضای هیئت مدیره، دکتر مسعود معینی، عباس کردنوری، پندار توفیقی، شاهرخ سبک‌دست، مقداد نجف‌نژاد و به‌خصوص شخص شهاب جهانیان تشکر کنم. ما وظیفه داریم بهترین بازیکنان را جذب استقلال کنیم، چون تقاضای هواداران ما همین است.


وزیر ورزش به باشگاه پرسپولیس هم تذکر داده است
منصوریان خاطرنشان کرد: اگر منظور شما تذکر وزیر ورزش باشد به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تذکر داده است. بحث ریخت و پاش نبوده و منظور وزیر ورزش رعایت سقف قرارداد بوده است. همه بازیکنان را زیر سقف قرارداد جذب کرده‌ایم.


سقف قرارداد را رعایت کرده اما جذب ستاره برای استقلال را متوقف نمی‌کنیم
«کاری به نوع و مدل جذب بازیکنان توسط رقیب دیرینه‌مان نداریم و مسیر خود را پیش می‌رویم»، وی با بیان این جمله تصریح کرد: من یک جلسه خصوصی با وزیر ورزش داشتم و باید از او تشکر کنم. او به من فراغ بال کامل داد. باید بگویم ما قطعاً سقف قرارداد را رعایت خواهیم کرد. ما جذب ستاره برای استقلال را متوقف نمی‌کنیم و آن چیزی که هوادار احتیاج دارد جذب خواهد شد. به همه تیم‌های رقیب به خصوص پرسپولیس احترام می‌گذاریم اما در روند جذب ستاره دست نگه نمی‌داریم.


به وزیر ورزش گفتم برای مربیگری‌ام اصول حرفه‌ای قراردادم را رعایت می‌کنم
وی در واکنش به طرح موضوعی از سوی یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «ظاهراً در قرارداد شما حرف و حدیث‌هایی پیش آمده مبنی بر اینکه وزیر ورزش گفته منصوریان حاضر است مجانی در استقلال کار کند و باید قراردادش خیلی پایین باشد»، گفت: من خودم روبه‌روی وزیر ورزش نشستم و نمی‌دانم آیا شما هم آنجا بودید یا خیر. من منکر اصول حرفه‌ای مربیگری‌ام نیستم، منکر دوست داشتن استقلال و ادبیاتی هم که برای این تیم به کار می‌برم نیستم، به وزیر ورزش گفتم من برای مربیگری‌ام اصول حرفه‌ای قراردادم را رعایت می‌کنم، اما اگر نظری دارید این برگه A4 را به شما می‌دهم و روی آن بنویسید و اگر چیزی نوشتید بدون اینکه نگاه کنم آن را امضا می‌کنم. از آنجا که وزیر ورزش فردی تحصیلکرده است به من اختیار تام در قرارداد داد.


قرارداد من شأن هواداران استقلال است
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه «با قرارداد من نباید به هواداران توهین شود»، گفت: با وجود علاقه من به استقلال باید شأن مربیگری‌ام حفظ شود. قرارداد من شأن هواداران استقلال است. همین‌جا اعلام می‌کنم در سه سال آخر بازیگری‌ام در استقلال پولی نگرفتم. می‌دانید چرا؟ چون می‌دانستم یک همچین روزی خواهد رسید. من رقم قرارداد رقیب دیرینه‌مان را می‌دانم اما اصول حرفه‌ای من هم ایجاب می‌کند که در قرارداد من شأن هواداران استقلال هم رعایت شود. از نظر من رقم قرارداد مربیان بر عملکرد آنها تأثیر دارد.


با هیچ‌کدام از مربیان قبلی استقلال زاویه ندارم
منصوریان درباره رخصت گرفتنش از پرویز مظلومی نیز توضیح داد: من بعد از اینکه هدایت استقلال را برعهده گرفتم با پرویز مظلومی تماس گرفتم اما نتوانستم با او ارتباط برقرار کنم، اما بعد از آن خودش از طریق پیامک از تماسم تشکر کرد و برایم در استقلال آرزوی موفقیت کرد. در کل من با هیچ‌کدام از مربیان قبلی استقلال زاویه ندارم به این دلیل که شاگرد همه آنها بودم، از پرویز مظلومی گرفته تا امیر قلعه‌نویی و صمد مرفاوی و قبل از آنها نصرالله عبداللهی و منصور پورحیدری و ... .


برای من لازم بود یک سال بی‌پولی را در باشگاه نفت تجربه کنم
وی در واکنش به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا فکر نمی‌کند مشکلات مالی که در باشگاه نفت وجود داشت در استقلال هم دیده شود، عنوان کرد: اولاً که آرزو می‌کنم تجربه‌ای را که من در یک سال اخیر در نفت به‌دست آوردم، هیچ مربی دیگری تجربه نکند، چون که سال بسیار سختی بود. من از سال‌هایی که در استقلال بودم و قهرمان شدم همواره باشگاه در مسیر قهرمانی بود و کمتر دغدغه مالی داشتیم. فکر می‌کنم که برای من لازم بود یک سال بی‌پولی را در باشگاه نفت تجربه کنم و این مسئله مرا بسیار پخته کرد.


من توانستم انتخاب به‌عنوان بهترین تیم باشگاهی را به نفتی‌ها هدیه دهم
سرمربی پیشین تیم فوتبال نفت تهران خاطر نشان کرد: ما فصل پیش در نفت در ابتدای فصل تیم را برای قهرمانی آسیا بستیم، اما در ادامه در مسیری قرار گرفتیم که خوابیدن تیم در هتل تبدیل به رؤیا شده بود! در سال‌های قبل از آن باشگاه نفت همواره به‌عنوان تیم اخلاق انتخاب می‌شد اما من توانستم انتخاب به‌عنوان بهترین تیم باشگاهی را به مسئولان باشگاه هدیه دهم. در هر صورت نفت تجربه خوبی برای من شد و فکر نمی‌کنم در استقلال امسال با مشکل مالی مواجه باشیم. خوشبختانه اسپانسر قبلی باشگاه همچنان با دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همکاری خواهد کرد و با این شرایط این دو باشگاه از لحاظ مالی از سوی این اسپانسر تأمین می‌شوند و ما می‌توانیم روی اسپانسرمان به‌عنوان یک منبع مالی خیلی خوب حساب کنیم.


فصل پیش استقلال در نتیجه‌گیری نسبت به سال قبل از آن رشد داشت
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه راجع به اهدافش در استقلال در سال اول نیز عنوان کرد: اعتقاد من این

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هرگز موفقیت تیمم را فدای رفاقت نمی‌کنم / دربی تلخ گذشته را حتما جبران خواهم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات