منصوریان: خوشحالم به خانه‌ام بازگشتم/ با قنبرزاده به فکر دوستی هستم نه همکاری

/ اجازه نمی‌دهیم فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را پنهان کند...
سرمربی استقلال می گوید با کمک هواداران تیمش می تواند بهتر از فصل کذشته نتیجه بگیرد.
 
و به نقل از سایت استقلال، علیرضا منصوریان در نشست خبری ای که جهت معارفه اش به عوان سرمربی استقلال برگزار شده بود، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


صحبت آغازین؟


خوشحالم که بعد از هفت الی هشت سال با زحمت فراوان و دعای خانواده و لطف خداوند به خانه خودم برگردم و نمی توانم خوشحالی خود را کتمان کنم. خوشحالم که از یک مسیر سلامت به این تیم برگشتم. امیدوارم در مسیر تغییرات مثبت در استقلال یک گام بلند را برداریم. به همه هواداران و پیشکسوتان هم در ادامه راه نیازمندیم. همین اول دو، سه مسئله را بگویم. تغییرات همراه با مقاومت و ابهام است. در لیستی که اعلام کردم، نتیجه نظر من نبوده و نتیجه کار گروهی عده‌ای بوده که با من کار کرده اند. من همیشه با افراد کارشناس مشورت می‌کنم. فضای انتخاب صرفا یک کار کارشناسی است و من رفاقت‌ها را لحاظ نکردم و به این نتیجه رسیدم که شاید برخی از بازیکنان نتوانند به ما کمک کنند. همه این‌ها خارج از مستطیل سبز، چه بازی بزرگ و چه کوچک در یک ردیف قرار دارند. فکر می کنم که بازیکنان بزرگ و قدیمی استقلال بازوی من خواهند بود. اگر همین اول کار حدودها رعایت شود بهتر شود. هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. من با نسلی بازی کرده‌ام که اکثرشان الان سرمربی هستند. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.


توقف روند یارگیری استقلال؟


یک نکته را فراموش کردم بگویم و آن هم اینکه امسال ایده کادرفنی ما این است که شفاف صحبت کنیم. کسی بخواهد با منافع شخصی خود مسیر استقلال را عوض کند، آن را اعلام می کنیم. اگر احساس کنیم که فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را پنهان کرده است، آن را اعلام می کنیم. نکته بعدی هم اینکه من با افشارزاده و اعضای هیات مدیره دیدار داشته ام. ما وظیفه داریم بهترین‌ها را برای استقلال جذب کنیم چون این توقع هواداران است. تذکری هم که اشاره کردید به استقلال و پرسپولیس بوده است و ما سه بازیکنی که گرفته‌ایم، زیر سقف قرار داد بوده‌اند. وزارت ورزش متولی هردوی ماست و از شخص وزیر هم متشکرم که مهر تایید را به من زدند. من جلسه خصوصی با او داشتم و احسس نکردم که بخواهد فضای استقلال یا پرسپولیس را باز کند. قطعا سقف قرارداد را رعایت می‌کنیم ولی در روند جذب ستاره توقفی نخواهیم داشت. ما تلاش می کنیم و در این مسیر هم با چند تیم دیگر مثل پرسپولیس رقیب هستیم.


چالش با وزیر ورزش در رابطه با قرارداد؟


من با وزیر نشسته بودم و چنین چیزی نگفتند. به وزیر محترم عرض کردم که اصول خودم را رعایت می‌کنم و اگر شما نظری راجع به قرارداد من دارید روی این کاغذ سفید هرچه بنویسید امضا می ‌کنم ولی از آنجا که وزیر محترم فرد بزرگی است به من احترام گذاشت و اختیار عمل را به من داد. شأن مربیگری من و بازیکنان من شأن تیم من است. من سه سال آخر فوتبالم در استقلال را پول نگرفتم و آن روز برای امروز گندم‌ها را کاشتم. نسخه قراداد تیم رقیب را می‌دانم ولی اصول حرفه‌ای ایجاب می‌کند که چیزی نگویم. اگر لازم باشد برای هوادار استقلال جانم را می دهم ولی اجازه نمی‌دهم شأن تیمم پایین بیاید.


بیانیه مظلومی؟


درباره مظلومی هم باید بگویم که از ایشان رخصت گرفتم. ایشان در یک پیامک برای من آرزوی موفقیت کردند. هیچ زاویه‌ای با افراد قبلی باشگاه استقلال ندارم.


مشکلات مالی در استقلال و اهداف در آینده؟


آرزو می کنم که تجربه نفت را هیچ تیمی نداشته باشد. من در زمان بازیگری درگیر مسائل مالی نبودم. من چون از دوران سخت نفت عبور کردم، فکر می‌کنم برای من کار در آن تیم برای من لازم بود. فکر می کردم که سال گذشته می‌توانیم جای سپاهان را در فوتبال بگیریم. تنها هدیه‌ای که به مسئولان دادم این بود که ما هر سال تیم اخلاق می‌شدیم. ما تلاش کردیم و بهترین تیم شدیم و امیدوار بودم قهرمان آسیا شویم ولی کار ما به جایی رسید که رویای یک شب هتل را داشتیم.می‌دانم که ممکن است یک حرکت سینوس‌وار داشته باشم. تا جایی که می‌دانم اسپانسر استقلال از این تیم به خوبی حمایت می‌کند. اما درباره هدفم در استقلال باید بگویم که تلاش می‌کنیم تا هواداران از فوتبال ما لذت ببرند. اعتقاد ما بر این است که ریسکی نمی‌کنیم تا در یک مسیر پر تلاطم وارد شویم. تغییرات در استقلال باید دیده شود و اگر جایی لازم باشد باید برای نتیجه گرفتن به پلن B هم توجه کنیم. تلاش ما این است نسبت به سال گذشته مثبت‌تر نتیجه بگیریم. یک خطر بزرگ به اسم پلی آف استقلال را تهدید می‌کند. بازی در پلی آف برای تیم‌های ایرانی سخت است و دلیلش این است که سهمیه امارات و قطر 2+2 هست. ما احتمالا به السد قطر یا الجزیره امارات می خوریم. هواداران باید کمک کنند از این صخره بگذریم و بعد از آن قول روزهای بهتر را می‌دهم.


لیست مازاد؟


یک ادبیات غلط به اسم مازاد ایجاد شده است. یا بازیکن تحت قرار داد است یا اتمام قرارداد. توهین وقتی است که بی اطلاع بگویید لیست مازاد داریم. ما احترام‌ها را حفظ کرده ایم. در این لیست سلایق شخصی اعمال نشده است و اگر اینگونه بود برخی‌ها باید می‌ماندند.


جذب پژمان منتظری، وحید امیری، کاوه رضایی و امیرارسلان مطهری؟


در مورد ورودی‌ها باید بگویم که 50 درصد اسامی‌ای که گفتید در لیست من نیستند. سه بازیکن در اندازه استقلال گرفتیم و کار عجیب و غریبی نکردیم. سه بازیکن دیگر هم در این هفته می‌گیریم. اگر در پلی آف موفق باشیم در سه جام رقابت می کنیم. هر بازیکن زیر 20 ساله‌ای باید 5 ساله با ما قرارداد امضا کند و به دنبال تلفیقی از جوان و با تجربه هستیم. درباره لیست ورودی اجازه دهید هفته آینده اعلام کنیم. به صورت مخفیانه جوانان خوبی را جذب می‌کنیم و اسمشان را نمی آورم تا مشکلی ایجاد نشود. درباره جباری و منتظری هم بگویم که این دو قرارداد دارند و اخباری که من می‌شنوم را شما هم شنیده‌اید. استقلال خانه این دو است و آنها کیفیت خوبی دارند.


حضور وحید امیری در استقلال؟


ما دو سوپرایز دیگر هم داریم ولی نخواستیم سر و صدا شود. وحید امیری با من از نفت در آمده و مسیر بعدی اش را نمی‌دانم. دو سال پیش او مثل درختی بود که شاخ و برگ اضافه داشت و حالا در تیم ملی حضور دارد. حالا اینکه او در این مسیر قرار گرفته دو پیامد دارد و اینکه ما برای جذب او یک رقیب پیدا کرده‌ایم. دوم اینکه قیمت او را بالا برده ایم. او به هر تیمی برود مالکیت خصوصی‌اش مال من است چون من او را به تیم ملی فرستادم.


شایعات پیرامون حضور در تمرین تیم ملی؟


ما پرسپولیس را بردیم و گفتند که کی‌روش کمک کرده است. من یک مسیر را به جلو می‌روم. من سه سال سرمربی تیم امید بودم و مدتی هم دستیار کی‌روش بوده ام. بعید می دانم کسی در ایران هم سرمربی تیم امید باشد و هم آنالیزور برای تیم بزرگسالان. برای این کار باید خودتان را کوتاه کنید. کی‌روش برادر بزرگ من است و از او خیلی چیزها یاد گرفته ام. دیروز نه پریروز به تمرین تیم ملی رفتم و با چند بازیکن روبوسی کردم و این هم طبیعی است چون برخی از آنها بازیکن من بوده اند. این حق من بود که سر تمرین تیم ملی بروم و هر اردویی شروع شود از این پس بیشتر به تمرین می‌روم. یک کپی، پیست کامل از کی روش در من می‌بینید.


نگرانی از حمایت نشدن در استقلال؟


21 سال پیش یک گروهی مرا به استقلال آوردند و تا الان هم مرا حمایت کرده‌اند. این گروه هیات مدیره و مدیریت استقلال ریسک این را قبول کرده‌اند که یک مربی از جنس خودشان به کار برگردد. اسم من جلوی استقلال اسم بزرگی نیست و اگر کسی بخواهد پشت من قایم شود و به استقلال لطمه بزند، برای اینکه جای بهانه‌ای باقی نباشد، اسمش را خیلی راحت اعلام می‌کنم.


برنامه کی روش در رابطه با بدنسازی تیم ها؟


اولیتمان همیشه پرچم سه رنگ ایران است. من از دید کی‌روش اطلاع دارم. وقتی چند بازیکن با تیم ملی بدنسازی کنند، ما آنها را وارد بدنسازی تیم خودمان نمی کنیم. 30 تیر یا یکم مرداد ماه بدنسازیمان با تیم ملی یک سویه می شود و مشکلی وجود ندارد. در اینجا سرمربیان باید انعطاف نشان دهند.


حضور قنبرزاده در استقلال؟


من سال اول با نفت تجربه خوبی داشتم و سال دوم تجربه خیلی سختی بود. تیمی بود که بی پول بود و هزار مشکل داشت. البته همین جا می‌گویم که سال خوبی بود چون امتحان‌های سختی داشتم. الان تپه های ناهموار استقلال برابر تپه‌های نفت هیچ چیز نیست. اما اینکه گفته باشم قنبرزاده بیاید یا نیاید صحت ندارد. من بعد از بازی با سایپا رسما گفتم که در نفت نمی‌مانم. به قنبرزاده این مسئله را گفتم که به تیمی دیگر می‌روم و درباره استقلال با او مشورت نکردم چون استقلال خان 

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منصوریان: خوشحالم به خانه‌ام بازگشتم/ با قنبرزاده به فکر دوستی هستم نه همکاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات