خرید گندم از کشاورزان امسال حدود 30 درصد افزایش می یابد

به گزارش ایرنا، علی قنبری روزچهارشنبه در جریان بازدید از شرکت غله و خدمات بازرگانی استان البرز مستقر در شهرستان فردیس، گفت: 488 مرکز خرید در 20 استان فعال هستند و گندم های عرضه شده کشاورزان را در قالب بیش از 437 هزار محموله خریداری کرده اند.
وی با بیان اینکه سال گذشته در همین بازه زمانی، 2 میلیون و 350 هزار تن گندم خریداری شده بود، تصریح کرد: امسال میزان خرید حدود 30 درصد رشد خواهد داشت.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه تمام تلاش شرکت بازرگانی دولتی ایران از قبل شروع خرید تضمینی گندم و در طول آن، بر پرداخت به موقع پول کشاورزان است، تاکید کرد: بهای حدود 70 درصد گندم های خریداری شده با عاملیت بانک کشاورزی و همکاری سازمان مدیریت، بانک مرکزی و سایر بانک ها پرداخت شده است.
قنبری افزود: مابقی مطالبات کشاورزان از محل منابع شرکت بازرگانی دولتی ایران، تسهیلات بانک ها و منابع سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تامین و در حال پرداخت می باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تشریح کرد: تاکنون استان های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، کرمان، کرمانشاه وکهکیلویه و بویراحمد عملیات خرید گندم کشاورزان را آغاز کرده اند.
قنبری بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را از آن استان خوزستان با خرید بیش از یک میلیون و 375 هزار تن اعلام کرد که نسبت به کل خرید سال گذشته آن استان، بیش از 400 هزار تن افزایش خرید داشته ایم.
وی استان های گلستان با خرید بیش از 600 هزار تن و فارس با خرید بیش از 370 هزار تن را به ترتیب رتبه های بعدی خرید تضمینی کشور اعلام کرد.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: امسال گندم معمولی و دوروم با قیمت های مصوب 12750 ریال و 13068 ریال با افت مفید 4 درصد و افت غیر مفید 2 درصد از کشاورزان خریداری می شود و مهمترین مشخصه گندم های خریداری شده کیفیت بالای آن است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی به همراه ولی گودرز چگینی مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان البرز و زندی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک و هیئت همراه از روند اجرای پروژه توسعه دینامیکی تخلیه و بارگیری گندم سیلوی شهید علمی فردیس بازدید کرد.
پیش از این تخلیه گندم 160 تن در ساعت بود، اما با راه اندازی پروژه توسعه دینامیکی تخلیه و بارگیری گندم سیلوی شهید علمی مستقر در فردیس به 400 تن در ساعت افزایش خواهد یافت.
پروژه افزایش دینامیکی تخلیه و بارگیری گندم سیلوی شهید علمی استان البرز تاکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
در این بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از روند پروژه دینامیکی تخلیه و بارگیری گندم در حال اجرا ابزاز رضایت داشت و از مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان البرز مستقر در فردیس بخاطر اینکه این پروژه قبل از موعود زمان خود به بهره برداری می رسد و قدردانی کرد.
سیلوی شهید علمی استان البرز در شهرستان فردیس مستقر است.
7417/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید گندم از کشاورزان امسال حدود 30 درصد افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات