تصویب اعتبارنامه تهمت‌زنندگان به بورسیه‌ها را منوط به عذرخواهی از دانشجویان کنید

صندلی مجلس شورای اسلامی / صحن علنی مجلس شورای اسلامی دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به نمایندگان دهمین دوره مجلس تاکید کردند: تصویب اعتبارنامه تهمت‌زنندگان به بورسیه‌ها را منوط به عذرخواهی از دانشجویان کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، مجمع نمایندگان دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در آستانه آغاز به کار مجلس دهم در نامه‌ای به نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کردند: تصویب اعتبارنامه تهمت‌زنندگان به بورسیه‌ها را منوط به عذرخواهی از دانشجویان بورسیه کنند.

در بخشی از این نامه آمده است: ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز دوره کوتاه خدمت، ضرورت دارد که در خصوص برخی مسائل مربوط به حقوق شهروندی دانشجویان بورسیه و ضرورت پایبندی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این حقوق و لحاظ آن در امر بررسی اعتبارنامه ها، نکاتی بیان شود.

این نامه می‌افزاید: پرونده دانشجویان مظلوم بورسیه یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که با اغراض سیاسی و پشتیبانی عناصر پشت پرده، به صورت غیرقانونی، به سیستم علمی و پژوهشی کشور تحمیل شده است. واهی بودن اتهامات به دانشجویان بورسیه بارها اثبات شده که شرح آن را می‌توان از اسناد کمیسیون اصل نود دوره نهم مجلس شورای به دست آورد.

این نامه می‌افزاید: اخیرا شخصی به نام محمودصادقی از منتخبان این دوره از حوزه انتخابیه تهران بافته‌های خیالی خود را به عنوان اتهام دانشجویان بورسیه تکرار کرده است. نماینده مردم وظیفه دفاع از حقوق شهروندی موکلان خود را به عهده دارد و مطابق تایید نهادهای نظارتی که اعلام نموده‌اند بورسیه‌های دولت قبل براساس قانون اعطا شده است.

در ادامه این نامه نیز تاکید شده است: گفته‌های آقای صادقی مصداق نقض حقوق شهروندی، ایراد تهمت اثبات نشده و نشر اکاذیب است جای این سوال باقی است که این چه نماینده‌ای است که هنوز فرصت خدمتش آغاز نشده، شلاق تهمت و ظلم را به دست گرفته و بر آبروی نزدیک به 4000 دانشجوی بورسیه می‌زند؟

در پایان این نامه نیز آمده است: از نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که در تایید اعتبارنامه‌ها حداکثر دقت را به خرج داده و مانع حضور ناقضان حقوق شهروندی در کسوت وکالت مردم شوند یا تصویب اعتبارنامه اشخاصی مانند آقای صادقی را منوط یه عذرخواهی از دانشجویان بورسیه کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصویب اعتبارنامه تهمت‌زنندگان به بورسیه‌ها را منوط به عذرخواهی از دانشجویان کنید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات