بلیت کاغذی موزه ها دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود

بلیت های کاغذی موزه های کشور به دلیل اجرایی شدن بلیت های الکترونیکی دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود مگر برای موزه های استان.

به گزارش خبرگزاری مهر، موزه های کشور قرار است به سیستم بلیت های الکترونیکی متصل شوند. به این ترتیب تهیه بلیت برای همه بازدیدکنندگان الکترونیکی انجام می شود. این طرح از مدت ها پیش در دستور سازمان میراث فرهنگی قرار داشت اما تنها برخی از موزه ها از جمله کاخ موزه های تهران این طرح را اجرا کردند تا اینکه اکنون هر سه کاخ موزه تهران و موزه ملی بلیت الکترونیکی صادر کرده و روند فروش بلیت های کاغذی را متوقف کرده اند با این حال در گیت های ورودی می توان هنوز تعدادی بلیت کاغذی مشاهده کرد که در انبار موزه ها باقی مانده است.

با این وجود اولویت فروش بلیت با بلیت های الکترونیکی است. اما هنوز موزه های استانی از این سیستم برخوردار نیستند و برای آنها در تهران بلیت کاغذی فروخته می شود همان بلیت هایی که بیشترشان نقش تخت جمشید را داشتند و هیچ تنوعی در آنها مشاهده نمی شد. روی این بلیت های کاغذی هنوز که هنوز است نرخ 500 تومانی و 1000 تومانی مشاهده می شود و هر بازدید کننده باید یک دسته از آن کاغذها را خریداری و به موزه تحویل دهد.

در این باره، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه های کشور گفت: کاخ موزه های تهران به سیستم الکترونیکی متصل شده اند اما اجرای این سیستم برای همه موزه های تهران و موزه های کشور زمان می برد. با این وجود بلیت جدیدی چاپ نمی شود مگر آنکه بلیت های قدیمی فروخته شود.

کارگر ادامه داد: تا زمانی که همه موزه های کشور به سیستم بلیت های الکترونیکی متصل شوند تنها تعداد محدودی بلیت به صورت متمرکز در تهران چاپ و به شهرهای دیگر ارسال خواهد شد. اکنون اگر موزه هایی که به سیستم الکترونیکی متصل شده اند، اشکالی در صدور بلیت داشته باشند، در صورت اضطرار از بلیت های کاغذی استفاده خواهند کرد.

کارگر در حالی از الکترونیکی شدن موزه ها خبر می دهد که هنوز کاخ موزه های تهران که قرار بود پایلوت این طرح شوند، در سایت خود امکان رزرو بلیت اینترنتی را ندارد و هر بازدید کننده باید شخصا مراجعه کرده و از گیت ورودی بلیت الکترونیکی را خریداری کند بلیتی که روی یک تکه کاغذ بزرگ مشخصات بلیت نوشته شده است.

مسئولان فروش بلیت در این کاخ موزه ها به خبرنگار اعلام می کنند که در حال حاضر سایت بلیت الکترونیکی موزه فعال نشده است و از آنجا که بلیت کاغذی نیز به صورت محدود در اختیارمان قرار می گیرد باید حضوری مراجعه کرده و پرینت بلیت را در اختیار بازدیدکننده قرار دهیم.

بلیت الکترونیکی ، بلیت موزه ، محمدرضا کارگر ، موزه های ایران هم رسانیفیسبوکلینکداینتوئیتر دیدگاه شما Comment *CAPTCHAاین سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. سوال ریاضی * 3 + 16 = این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. Leave this field blank 1 اخبار جدید ^ بازدید کارشناسان اتاق ایران از منطقه نمونه گردشگری سد امند بازدید کارشناسان اتاق ایران از منطقه نمونه گردشگری سد امند احمد اصغری رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران به همراه کارشناسان این کمیسیون از منطقه نمونه گردشگری سد امند در استان آذربایجان شرقی بازدید کردند... ^ درآمد 20 میلیارد یورویی یونان از گردشگری درآمد 20 میلیارد یورویی یونان از گردشگری یونان میزبانی 35 میلیون گردشگر و کسب درآمدی 20 میلیارد یورویی تا سال 2021 را برای خود هدف قرار داده است... ^ اسکله درگهان افتتاح شد اسکله درگهان افتتاح شد مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم از افتتاح اسکله مسافری درگهان در جزیره قشم با اعتباری افزون بر 50 میلیارد ریال خبر داد... خبرهای جدید ادامه ... بازدید کارشناسان اتاق ایران از منطقه نمونه گردشگری سد امند بلیت کاغذی موزه ها دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود ثبت خانه عبدالرزاق در فهرست آثار ملی درآمد 20 میلیارد یورویی یونان از گردشگری مکان استراحت خدمه پرواز در هواپیمای بوئینگ رونق گردشگری یزد با افزایش پروازهای فرودگاه یزد ضرورت رفع موانع برای تسهیل خرید هواپیما مستندسازی تصویری صنعت بومی ابریشم در ایران هوای پاک تهران در گروی کم شدن تعداد خودروها است خبرهای پربازدید تاریخی ترین هتل های ایران کدامند؟ کشف هزار قطعه شیء باستانی در تپه پوستچی شیراز دعوت فائو از کودکان ایرانی برای طراحی پوستر و ویدئوی روز جهانی غذا اسکله درگهان افتتاح شد تیراندازی به اتوبوس گردشگران در فرانسه اقامتگاه بومگردی برند گردشگری ایران گردشگری جامعه محور گزارش و مصاحبه های گردشگری کانال رسمی دنیای سفر عضویت شما در خبرنامه ثبت شد sample@website.com سرویسهای خبری گردشگری هتلداری تورگردانی میراث فرهنگی صنایع دستی محیط زیست حمل و نقل تکنولوژی آموزش ویژه دنیای سفر گوناگون از دنیای سفر چند رسانه ایدنیای سفر درباره دنیای سفر تبلیغات در دنیای سفر بازارچه سفرعضویت در خبرنامه facebooktwittergoogle plusinstagramrss با نام بردن از "خبرگزاری دنیای سفر" در بهره گیری از نوشته ها، تلاش ما را ارج نهید. ©1395 Donyaye Safar

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بلیت کاغذی موزه ها دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات