مودیان مالیاتی مراقب تقلب باشند

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که موديان مالياتي مراقب فعاليت غير قانوني شرکت‌هاي کاغذي که با هدف سودجويي و انتفاع نامشروع، اقدام به کدفروشي و صدور فاکتورهاي جعلي مي‌کنند، باشند. ایسنا: سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که موديان مالياتي مراقب فعاليت غير قانوني شرکت‌هاي کاغذي که با هدف سودجويي و انتفاع نامشروع، اقدام به کدفروشي و صدور فاکتورهاي جعلي مي‌کنند، باشند.

دفتر مرکزي حراست سازمان امور مالياتي کشور در اين اطلاعيه، با بيان اينکه اين سازمان با ساز و کارهاي مختلف، اقدامات متقلبانه و غيرقانوني افراد سودجو و فرصت طلبي که با تاسيس شرکت‌هاي صوري و فاقد فعاليت واقعي، اقدام به ارايه فاکتورهاي جعلي، صوري و غيرواقعي يا سوءاستفاده از شماره اقتصادي (کد فروشي) به منظور زمينه سازي فرار مالياتي مي‌نمايند را رصد مي‌کند، اعلام داشته است که اين سازمان تاکنون فهرستي از 1500 شرکت کاغذي که به اين اقدام مجرمانه مبادرت ورزيده‌اند را به منظور آگاهي عموم مردم، بر روي درگاه سامانه الکترونيکي ماليات بر ارزش افزوده (به نشاني WWW.EVAT.IR) قرار داده است.

اين اطلاعيه در ادامه مي‌افزايد: در اصلاحيه جديد قانون ماليات‌هاي مستقيم، تمامي موارد جاعلانه و متقلبانه از قبيل تنظيم دفاتر، اسناد و مدارک خلاف واقع و استناد به آن و همچنين معاونت در ارتکاب اين اعمال، «جرم» تلقي شده و مرتکبان اين اعمال مجرمانه، برابر ماده 274 قانون مالياتهاي مستقيم، به مجازات هاي قانوني (از جمله پرداخت جريمه، حبس، محروميت از برخي حقوق قانوني و...) محکوم خواهند شد.

دفتر مرکزي حراست سازمان امور مالياتي، در اين اطلاعيه، با تاکيد بر هوشياري موديان محترم مالياتي در مقابل چنين اقدامات مجرمانه اي، اعلام نموده که به زودي فهرست اسامي نزديک به 1000 شرکت ديگر کاغذي، کد فروش و صادر کننده فاکتورهاي جعلي که از نظر اين سازمان فاقد اعتبار بوده و اسناد صادره از سوي آنها مورد پذيرش ادارات امور مالياتي قرار نخواهد گرفت را از طريق پايگاههاي اطلاع رساني اينترنتي و درگاهاي مرتبط با سامانه هاي الکترونيکي مالياتي از قبيل WWW.EVAT.IR منتشر ساخته و به اطلاع عموم موديان گرامي خواهد رساند.

دفتر مرکزي حراست سازمان در پايان، از موديان مالياتي درخواست کرده تا در صورت مواجهه با اين قبيل شرکت هاي متخلف، ضمن حفظ هوشياري کامل و اجتناب از اعتماد به تبليغات فريبنده آن ها، اطلاعات خود را از طريق تماس با شماره تلفن 39903752 (حراست مرکزي سازمان) يا تماس تلفني با دفاتر حراست مستقر در ادارات امور مالياتي سراسر کشور اعلام کرده و يا اسناد و مدارک در اختيارشان را با مراجعه به اين دفاتر، ارائه داده، زمينه برخورد قانوني با متخلفان و مجرمان را فراهم سازند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مودیان مالیاتی مراقب تقلب باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات