ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در صورت مردمی شدن اثرگذارتر است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی روز چهارشنبه در نشست مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد با موضوع عفاف و حجاب افزود: دشمنان انقلاب در حال گسترش روزافزون تهاجم فرهنگی به منظور ترویج برخی منکرها از جمله بدحجابی در کشور هستند باید علاوه بر یافتن راهکارهای مناسب برای خنثی کردن چنین توطئه ای اقدام های لازم را نیز انجام داد.
وی بیان کرد: روحانیون و معلمان در خط مقدم عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با معضل بدحجابی هستند و رسالت آنان نسبت به دیگر قشرهای جامعه سنگین تر است.
حسینی اظهار کرد: تمامی افراد جامعه اسلامی موظفند و مسئولیت دارند که فرایض امر به معروف و نهی از منکر را ترویج داده و با معضل بدحجابی مقابله کنند و نباید هیچ فردی در این زمینه بی تفاوت باشد.
وی عنوان کرد: عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر شرایط خاص خود را دارد و باید رعایت شوند که از مهمترین آنها داشتن ملایمت در بیان است.
حسینی ابراز داشت: عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اقدام عملی و احساس وظیفه از سوی تمامی افراد جامعه است و تنها با سخنرانی کردن و شعار دادن ترویج داده نمی شود.
وی افزود: برخی ماه های سال به ویژه رمضان و محرم فرصتی مناسب تر برای ترویج فرایض امر به معروف و نهی از منکر هستند که باید در کهگیلویه و بویراحمد مورد استفاده بهینه قرار گیرند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دی ماه 84 از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و به استان های کشور ابلاغ شد.
حجت الاسلام سید جواد خاضع افزود: در این قانون برای 25 دستگاه اجرایی در هر یک از استان های کشور شرح وظایفی در زمینه ترویج روزافزون فرایض امر به معروف و نهی از منکر تعیین و اعلام شده است.
وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر بین واجبات دینی جزو برجسته ترین هاست و اهمیت ویژه ای دارد.
خاضع اظهار کرد: عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر موجب اصلاح جامعه و امور دین، تامین امنیت و برپایی واجبات دینی و احکام الهی می شود و به همین دلیل باید بیش از پیش جدی گرفته شود.
وی عنوان کرد: ترک کردن فرایض امر به معروف و نهی از منکر ویرانگر بوده و دارای آثار و پیامدهای منفی متعددی است.
خاضع ابراز داشت: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور با تکیه بر نیروهای مردمی فعالیت می کند و هدف از تاسیس و راه اندازی آن نیز جذب، آموزش و ساماندهی افراد برای ترویج و تبیین هر چه بیشتر این دو فریضه الهی در جامعه است.
وی افزود: 700 نفر عضو مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد هستند و این مجمع بازوی اجرایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان است.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در صورت مردمی شدن اثرگذارتر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات