راه اندازی سیستم فاضلاب یک واحد صنعتی در ساوجبلاغ

به گزارش ایرنا ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ در آئین راه اندازی این سیستم فاضلاب گفت: این واحدصنعتی دربازدید وگشت و کنترل کارشناسان محیط زیست در خردادماه سال 94به دلیل عدم اتخاذ تمهیدات زیست محیطی موظف به ایجاد شبکه فاضلاب شد.
محمدجواد نیک کار افزود: فاضلاب خام صنعتی با بارمواد شیمیایی بیش از 20برابر حد استاندارد آلودگی
در منطقه ایجاد کرده بود.
وی گفت: فرایند تصفیه خانه فاضلاب این کارخانه از نوع بیولوژیکی تلفیقی(هوازی و بی هوازی ) با ظرفیت 150متر مکعب در شبانه روز و از نوع سازه ترکیبی(بتنی وفلزی) است که پساب خروجی این تصفیه خانه برای آبیاری فضای سبز و دیگرمصارف در واحد مورد استفاده قرار می گیرد.
نیک کار افزود: یکی از مزایای مهم این سیستم تصفیه خانه فاضلاب به ادعای طراح وسازنده این سیستم،عدم استفاده از مواد شیمیایی درمراحل مختلف تصفیه فاضلاب است.
فرماندار ساوجبلاغ ضمن تقدیر از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برای پیگیری مجدانه راه اندازی این تصفیه خانه اظهار داشت : باتوجه به اینکه جانمایی این شهرک صنعتی در گذشته مناسب نبوده و بسیار آب بر و با خروجی 20 برابر آلایندگی می باشد اما به هرحال باید با این موضوع کنار آمده و با راه اندازی تصفیه خانه های واحدها و همچنین تصفیه خانه شهرک صنعتی به امر سلامت جامعه اهتمام‌ ویژه داشت.
ابوالقاسم پالیزگیر افزود: شهر صنعتی هشتگرد بیش از 20 سال است فعالیت می کند و ما امروز با پیگیری های مداوم موفق شدیم شرکت ها را مجاب کنیم تا نسبت به نصب تصفیه خانه اقدام نمایند و کار ساخت تصفیه خانه برای این شهرک به اتمام رسیده و با قولی که گرفتیم قرار است تا دو سال آینده این مجموعه هم راه اندازی شود.
وی با اشاره به راه اندازی پروژه تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و بهداشتی با الزام زیست محیطی و جلوگیری از آلودگی آب های زیر زمینی گفت : با اجرای این تصفیه خانه ها علاوه بر تامین آب کشاورزی ، فضای سبز و مصارف عام صنعتی مانند شستشوی کف سالن ها و آب آتش نشانی تامین می شود.
پالیز گیر افزود: باید به محیط زیست توجه ویژه شود که در این راستا توسعه پایدار بدون رعایت اصول زیست محیطی امکان پذیر نیست.
وی گفت: اجرای این پروژه ها گام تاثیر گذاری برای رونق و پویایی اقتصاد در بخش های مختلف کشاورزی و صنعتی را در بر دارد.
پالیز گیر افزود: کار تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد هم رو به اتمام است و ضرب العجل برای آبفا استان قرار دادیم تا 30 خرداد نسبت به افتتاح این مجموعه اقدام نمایند در غیر اینصورت بیش از این اجازه نخواهیم داد تا مزارع پائین دست آلوده شود.
پالیزگیر گفت: یکی از چالش های شهرستان ساوجبلاغ بحث آب می باشد و باید با مدیریت مناسب از بازچرخانی آب استفاده لازم را برده ضمن اینکه چارچوبهای قانونی نیز رعایت شود.
حسن جهانشاهلو دادستان عمومی وانقلاب شهرستان ساوجبلاغ نیز اظهار داشت : خروجی آبها باید مدیریت شود و امور آب به این امر اهتمام داشته باشد ، اگر چاه غیر مجازی هم وجود دارد در بحث تولید بوده ودر موارد غیر ضروری نباشد.
6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی سیستم فاضلاب یک واحد صنعتی در ساوجبلاغ» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات