محکومیت قاچاقچی کالاهای غیر قابل مصرف در دهلران به پرداخت 66 میلیون ریال جریمه

نعمت الله بیرانوند روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بنا بر گزارش دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان دهلران فروردین ماه سالجاری پس از آنکه اطلاعاتی راجع به یک دستگاه خودرو پژو 405 در حال عبور از محور اصلی روبروی پاسگاه انتظامی 'نصریان' واصل شد.
وی افزود: ماموران پاسگاه مزبور به محض مشاهده خودروی مورد نظر را توقیف و پس از بازرسی 20 قلم کالای خوراکی و آشامیدنی خارجی که در داخل آن جاسازی شده بود کشف کردند که فاقد مدارک مثبته گمرکی بودند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام یادآور شد: پلیس آگاهی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان در موضوع ورود کرده و با حضور در محل پس از صورتجلسه و انجام اقدامات لازم مربوط به این کشف به اتهام ارتکاب تخلف قاچاق و با توجه به صلاحیت ذاتی محلی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دهلران مستندات کشف این تخلف را به اداره مذکور ارجاع داد.
بیرانوند ادامه داد: پرونده تعزیراتی به محض وصول تشکیل و در شعبه ویژه قاچاق آن اداره در دست رسیدگی قرار می گیرد و شعبه در اسرع وقت تشریفات قانونی لازم چون احضار متهم و تفهیم و استماع دفاعیات وی و همچنین استعلام در خصوص کالاهای مکشوفه را انجام داد و در نهایت با احراز وقوع تخلف قاچاق به جهت نداشتن اسناد و مدارک مثبته گمرکی شعبه مذکور حکم به محکومیت متهم پرونده صادر کرد.
وی اضافه کرد: برابر قانون و مواد قانونی و همچنین ارزش ریالی کالاهای مکشوفه متهم به مبلغ 66 میلیون و 592 هزارو 770 ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و با توجه به اینکه برابر استعلام از مرکز بهداشت و مرتجع ذیربط شهرستان و استان کالاهای مکشوفه غیر قابل مصرف تشخیص داده شده بودند، حکم به معدوم کردن مکشوفات خوراکی و آشامیدنی صادر می کند.
حکم صادره با واریز مبلغ جزای نقدی از سوی محکوم علیه و امحاء کالاهای غیر قابل مصرف مکشوفه توسط مرجع ذیصلاح به مرحله اجرا در آمد و پرونده پس از اجرا مختومه شده است.
6119/6034

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محکومیت قاچاقچی کالاهای غیر قابل مصرف در دهلران به پرداخت 66 میلیون ریال جریمه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات