یازده میلیون ایتالیایی بخاطر مشکلات اقتصادی از درمان صرف نظر می کنند

به گزارش ایرنا، به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا 'انسا'، شمار ایتالیایی هایی که به خاطر بحران و مشکلات اقتصادی مجبور به تعویق یا صرف نظر از خدمات درمانی در سال جاری میلادی شده اند به یازده میلیون نفر می رسد در حالی که در سال 2012 میلادی و در بحبوحه بحران اقتصادی شمار آنها 9 میلیون نفر بود.
موسسه Censis-Rbm در تحقیقاتی ضمن اعلام این آمار افزود: همواره تعداد بیشتری از مردم ایتالیا توان مقابله با مخارج جهت درمان خود را ندارند. دو میلیون و 400 هزار نفر از این افراد را سالمندان و دو میلیون و 200 هزار نفر را افراد متولد بین سال های 1980 تا 2000 تشکیل می دهند.
این موسسه تحقیقاتی افزود: بهداشت کمتر به معنی سلامت کمتر برای آنهایی است که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و یا به هرحال نمی توانند متحمل خدمات درمانی خصوصی بشوند.
هزینه درمانی در سال 2016 برای آندسته از افرادی که توان پرداخت آنرا دارد، به بیش از 34 میلیارد یورو رسیده است در حالی که 11 میلیون نفر توان متحمل شدند این هزینه را ندارند و اغلب بازنشستگان و جوانان بدون اشتغال همواره از درمان خود صرف نظر می کنند.
افزایش هزینه بیمه درمانی نیز باعث شده است تا در برخی موارد با هزینه خصوصی برابری کند و همین امر منجر به صرف نظر از درمان شده است. لیست های طویل انتظار در موسسات درمانی عمومی نیز باعث شده تا بسیاری از مردم که توان اقتصادی دارند به ناچار به موسسات خصوصی مراجعه کنند.
به عقیده نیمی از مصاحبه شوندگان، کیفیت خدمات درمانی عمومی و بیمه درمانی در ایتالیا نیز همواره بدتر شده است.
لورنتزین' وزیر بهداشت ایتالیا در این خصوص اظهار داشت: روشن است که سیستم بهداشت و درمان ایتالیا باید با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم کند و این آمار تاییدی برای دفاع از افزایش پیش بینی شده در بودجه درمانی برای 2017 و 2018 است.
اروپام**461**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یازده میلیون ایتالیایی بخاطر مشکلات اقتصادی از درمان صرف نظر می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات