آتش سوزی گسترده در پاسارگاد

وسعت و شدت آتش در منطقه تنگ بلاغي زياد است و مهار را با دشواري‌هاي فراواني مواجه كرده است. فرماندار شهرستان پاسارگاد گفت: وسعت و شدت آتش در منطقه تنگ بلاغي زياد است و مهار را با دشواري‌هاي فراواني مواجه كرده است.

طاهر ايزدي افزود: آتش‌سوزي از حوالي ساعت 10 صبح در محدوده تنگه بلاغي، منطقه‌اي معروف به چاه‌دارن حادث شده است.

او اضافه كرد: به‌دليل وسعت زياد منطقه، پوشش گياهي فراوان و خشك شده و همراهي باد شديد، به گسترش حريق كمك و مهار حريق را بسيار دشوار كرده است.

ايزدي با يادآوري اينكه هلي‌برد نيروي انساني با استفاده از بالگرد توسط منابع طبيعي انجام شده و ادامه دارد، تصريح كرد: به‌دليل وسعت منطقه و صعب‌العبور بودن، نياز به نيروهاي مردمي بيشتري براي اطفاء حريق هستيم.

او با بيان اينكه علي‌رغم گذشت چندين ساعت از وقوع حريق، هنوز مهار كامل آن امكان‌پذير نشده است، گفت: اگر به ساعات شب برسيم كار دشوارتر خواهد شد.

ايزدي از حضور نيروهاي انتظامي، گروه‌هاي مردمي، انجمن‌هاي محيط زيست و همراهي برخي نيروهاي دولتي در برنامه مهار آتش خبر داد و تاكيد كرد: اگر نيروهاي داوطلب به ما بپيوندند، امكان انتقال آنان به ارتفاعات با هدف كمك به مهار آتش وجود دارد.

فرماندار شهرستان پاسارگاد ضمن تاكيد بر نياز به نيروي انساني بيشتر براي مهار حريق، گفت: هنوز اطلاعات دقيق در خصوص وسعت دامنه حريق و خسارات وارده و همچنين علت آتش‌سوزي در دست نيست.

مدير روابط عمومي منابع طبيعي فارس نيز در گفت و گو با ايسنا، از تلاش گسترده براي مهار اين حريق خبر داده بود.

سلمياني تاكيد كرده بود كه اين سازمان از تمام توان خود براي مهار حريق استفاده كرده و هم‌اينك هم تمام نيروهاي تحت امر، در آماده‌باش كامل هستند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آتش سوزی گسترده در پاسارگاد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات