333 روستای همدان نیازمند عملیات اجرایی آبرسانی است

مصطفی هاشمی روز چهارشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان افزود: این روستاها نیازمند حفر و تجهیز 99 حلقه چاه، تجهیز 139 حلقه چاه، 6 باب ایستگاه پمپاژ و ایجاد هشت هزار و 670 متر مکعب مخزن آب است.
وی عنوان کرد: هم اکنون نسبت وجود روستا به شهر در کشور 29 درصد است اما این نسبت در استان همدان 41 درصد است که شهرستان ملایر با 207 روستا بیشترین و شهرستان فامنین با 63 روستا دارای کمترین تعداد روستا در استان است.
وی ادامه داد: هم‌اکنون 890 منبع تامین آب آشامیدنی روستایی در استان همدان وجود دارد که از این طریق 400 منبع چاه عمیق، 490 مورد از چشمه‌ها و مابقی از قنوات و چاه‌دستی آب آشامیدنی مردم روستاها را تامین می‌کند.
وی افزود: سال گذشته بنا بر ماده 180 قانون قرار شد 60 میلیارد ریال اعتبار به تعمیر این تاسیسات آبی اختصاص یافت که ریالی از این رقم تخصیص نیافت و در سالجاری نیز تاکنون در این زمینه اعتباری تخصیص داده نشده است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان بیان کرد: کار فاضلاب حوزه سد اکباتان از سال 82 آغاز به کار کرده است و تصفیه‌خانه روستای ارزانفود نیز در سالجاری با 20 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.
هاشمی بیان کرد: از اعتبارات سال گذشته تاکنون تنها 21 درصد تخصیص یافته است که تاکنون 58 مجتمع‌ آبرسانی روستایی در استان طراحی شده که تعدادی از آنها بهره برداری رسیده و تعداد دیگری در دست اقدام است.
وی گفت: سال گذشته 6 مجتمع آبرسانی با اعتبار 660 میلیارد ریال برای تکمیل در مدار قرار گرفت که تاکنون 66 درصد از آن پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی کاهش شدید منابع آب در روستاهای استان همدان، پایین بودن تعرفه آب بها، عدم توازن و تناسب میان نیازهای اعتباری و همچنین افزایش تعرفه برق و ناچیز بودن آب بها است.
از یک‌ هزار و 71 روستا در استان همدان 775 روستا با 160 هزار مشترک زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «333 روستای همدان نیازمند عملیات اجرایی آبرسانی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات