مصمم به رفع موانع تولید تا زمان فعالیت همه واحدهای تولیدی هستیم

محمد ناصر نیکبخت روز چهارشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان افزود: به منظور رفع موانع تولید در استان همدان و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی هر هفته یک جلسه با حضور استاندار و دو جلسه با حضور اعضای کارگروه و همه بانکها برگزار خواهد شد و پس از پایان بررسی تمام شهرستان ها ، مرور کارهای انجام شده بر اساس مصوبات صورت می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه همه دستگاههای اجرایی مرتبط با تولید استان باید از اجرای مصوبات گزارش دهند ادامه داد: رسانه ها در این راستا نقش بسزایی دارند.
استاندار همدان با تقدیر از تلاش های رسانه های استان اضافه کرد: نیاز به کمک رسانه ها برای اجرای اقتصاد مقاومتی در استان داریم و نقش رسانه ها در اجرای اقتصاد مقاومتی به همان میزان نقش بانکها مهم است چرا که می توانند تشویق و دلگرمی و مشارکت ایجاد کنند و هم می توانند نقد و یادآوری داشته باشند.
نیکبخت اظهار کرد: تلاش مدیران بخشی و بانک ها در رابطه با اجرایی کردن و اقدامی کردن مباحث اقتصاد مقاومتی و احیای واحدهای تعطیل شده و افزایش تولید واحدهای تولیدی نیم بند برای رسیدن به تولید کامل، قابل تقدیر است.
وی بیان داشت: همدان باید در راستای اقتصاد مقاومتی و موارد مرتبط ، جزء چند استان اول پیشرو و پیشتاز کشور باشد زیرا ظرفیت آن را دارد و همکاری خوبی که بانک ها و دستگاهها و مردم دارند می تواند عاملی باشد که در ارتباط با تولید و اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری صورت گیرد.
استاندار خاطرنشان کرد: رسانه ها به خوبی در ارتباط با کلنگ زنی مجتمع چوب جورقان ورود نکردند و مانور نداشتند در حالی که فکر می کنم این پروژه از پروژه های ارزشمند و نو است.
نیکبخت تصریح کرد: برای اولین بار در کشور مردم خودجوش آمده اند ، 6 هکتار زمین را برای خوشه صنعتی صنایع چوب در مراحل مختلف از تراش و ساخت ، نمایشگاه و سفارش پذیری آماده کرده اند و حدود 110 میلیارد ریال با 650 شغل مستقیم و متقاضیان مردمی محاسبه شده و امکان توسعه و افزایش سطح هم پیش بینی شده است.
استاندار همدان از مدیران عضو ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی استان، خواست اقتصاد مقاومتی را در استان به بهترین شکل اجرا کنند.
نیکبخت با بیان اینکه به منظور پیشبرد اهداف کشور از مدیران حمایت می شود ادامه داد: اما اگر در جایی کاستی در کار مردم صورت گیرد و یا قدم برای حل مشکلات مردم بلند نیست، آنجا رفاقتی نبوده و قابل اغماض نیست.
وی اضافه کرد: کار مردم را باید ارجح بر کار خود دانست و اگر کار شخصی خود را بر کار مردم ترجیح داده شد به امانتی که گرفته شده خیانت کرده ایم.
وی تصریح کرد: مردم در این سالها آسیب های فراوانی دیده اند و به آنها فشار آمده و باید مشکلات آنها را حل کرد.
استاندار همدان با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور درباره اشتغال جوانان، اظهار کرد: ما کارگزاران رهبر معظم انقلاب و دولتیم و باید این دستورات و سیاستها را اجرا کنیم و مردم هم این را انتظار دارند.
نیکبخت بیان کرد: مدیران برای حفظ برادری خود کفش خود را محکم بالا بکشند و در رابطه با اقتصاد مقاومتی از هیچ کوششی دریغ نکنند.
وی ادامه داد: تعطیل نشدن واحد تولیدی و فعالیت با 30 درصد ظرفیت، افتخار نیست و باید ظرفیت تولید واحدها افزایش یابد.
استاندار همدان با یادآوری تصمیم قرارگاه اقتصاد مقاومتی کشور ، خاطرنشان کرد: این تصمیم در گذشته در استان اتخاذ شده بود و هر مدیری در مسیر اقتصاد مقاومتی مانع تراشی کند، آسیب می بیند.
نیکبخت گفت: رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و کار باید ضربتی انجام شود و مردم باید نتیجه را ببینند.
استاندار همدان اضافه کرد: احداث کشتارگاه ها در استان ضروری است و کشتارگاه برای امروز ما مهم است زیرا صادرات مواد پروتئینی را باید با کشتارگاه های صادراتی انجام داد.
وی همچنین بر پیگیری احداث بندر خشک استان تاکید و بیان کرد: از فرصت اقتصاد مقاومتی می خواهیم برای احداث بندر خشک استفاده کنیم.
در این جلسه مشکلات چندین واحد تولیدی استان بررسی و تصمیماتی در راه احیا یا افزایش تولید این واحدها اتخاذ شد.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصمم به رفع موانع تولید تا زمان فعالیت همه واحدهای تولیدی هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات