تخصیص 200 میلیارد ریال اعتبار برای رونق اقتصادی روستاهای سمنان

به گزارش ایرنا،مهدی زندیه وکیلی روز چهارشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سالن یادگار امام استانداری افزود: این اعتبار با اعطای وام های چهار درصد در اختیار مددجویان و کار آفرینان روستایی قرار می گیرد و درصورت استفاده بهینه و پیشرفت در کنار میزان وام های اعطایی افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: 50 درصد این وام با همکاری بانک سینا در استان به کار آموزان سمنانی داده خواهد شد و استانداری سمنان با نظارت های دقیق مهم ترین گلوگاه های اقتصادی استان را مورد حمایت قرار خواهد داد.
زندیه وکیلی ادامه داد: در راستای اجرای اقتصادی مقاومتی در سال جاری سه جلسه با مدیران ارشد استان برگزار که تاکنون بیش از95 پیشنهاد عمرانی و زیر ساختی به کارگروه ستاد فرماندهی استان ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: تحقق شعار سال با برنامه ریزی های منسجم ، شناسایی ظرفیت های اقتصادی و جذب سرمایه گذاران داخلی فراهم خواهد شد و مدیران ارشد استانی برای اجرای دقیق برنامه های اقتصادی اهتمام ورزند.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری سمنان خاطرنشان کرد: یکی از چالش های اساسی در مناطق دور افتاده ، روستاها و شهر های فاقد شهرداری ساخت وسازهای غیر مجاز است ونبود آمار های دقیق از میزان توانمندی های اقتصادی است که امیدواریم با کمک فرمانداران نقاط قوت و ضعف روستاها شناسایی شوند.
زندیه وکیلی تصریح کرد :پیگیری مشکلات اجرایی ، رفع موانع واحدهای تولیدی ،تهیه گزارش اقدامات و عملیات انجام شده وارائه پیش نویس از اقدامات و پروژه های اولویتی اقتصاد مقاومتی باید از طرف همه ادارات کل به استانداری اطلاع رسانی شود.
وی گفت: طرح ارتقا بهره وری نیرو کار، سرمایه و انرژی از مباحث مهم در طرح های اعلام شده اقتصاد مقاومتی در استان است وباید باسیاست های پولی وبانکی ، تقویت سرمایه انسانی و توسعه کارآفرینی شعار سال را به طور گسترده عملیاتی کنیم.
اقتصادی مقاومتی از ابتدای سال جاری با 12بند و24اصل از طرف رئیس جمهور برای افزایش رونق اقتصادی به استان های کشور ابلاغ شده است.
/6026/7339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تخصیص 200 میلیارد ریال اعتبار برای رونق اقتصادی روستاهای سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات