ابتکارات نخبگان و هنرمندان در معرفی ظرفیت‌های لرستان در سطح ملی به کارگیری شود

بنیاد شهید و امور ایثارگران مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: معرفی ظرفیت‌های لرستان در سطح ملی می‌توانند با کمک ابتکارات نخبگان و هنرمندان تحقق یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مراد روشنی ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی هفته فرهنگی لرستان در تهران که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: هفته فرهنگی هرساله برگزار می‌شود ولی مهم این است که ظرفیت‌های جدیدی برای استان ایجاد شود.

وی بابیان اینکه ابتکارات نخبگان و هنرمندان نیز می‌توانند در این زمینه نقش داشته باشند، افزود: معرفی ظرفیت‌ها در سطح ملی خیلی مهم است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه بخشی از ظرفیت‌های ما در حوزه ایثار و شهادت است، بیان کرد: کتب تألیف شده، خاطرات جمع‌آوری‌شده، بحث وصیت‌نامه‌ها و جمع‌آوری و در کل دوران دفاع مقدس به‌عنوان یک ارزش منزلتی اجتماعی قطعاً ظرفیتی مهم است.

وی عنوان کرد: درزمینهٔ وصیت‌نامه شهدا آنالیز این کار را از تهران گرفتیم که 100 تا 140 وصیت‌نامه به یک جلد کتاب تبدیل می‌شود.

روشنی بابیان اینکه ظرفیت‌های خود را باید جمع‌آوری کنیم و در کمیته‌ای این برنامه‌ها را رصد و شناسایی کند چراکه برآیند و خروجی بحث ارزیابی آن کار است ، تصریح کرد: نگاه به تحول و اقداماتی که در استان انجام شده، می‌تواند معرفی و ظرفیت‌ها جذب شود.

وی با اشاره به اینکه معرفی محصولات و صنایع‌دستی استان در چارچوب ارزیابی انجام شود تا پیشرفت خود را ببینیم، خاطرنشان کرد: اگر پایه کار گذاشته شود، گستره تأثیران بیشتر می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: صداوسیما و رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در این امر داشته باشند گرچه زمان خیلی محدود است ولی معتقدیم همه دستگاه‌ها پای‌کار بیاید.

وی با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در هفته فرهنگی خیلی می‌تواند تأثیر داشته باشد، خاطرنشان کرد: مهم این است که ما چه می‌توانیم جذب کنیم یعنی بازخورد معرفی و عرضه استان مهم است از طریق نظرسنجی به اشکال مختلف می‌توانیم نتیجه این امر را پیدا کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابتکارات نخبگان و هنرمندان در معرفی ظرفیت‌های لرستان در سطح ملی به کارگیری شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات