دانشکده بهداشت ارومیه به دستگاه‌های پیشرفته آنالیز مواد مجهز شد/ تقویت زیرساخت‌های آموزشی دانشکده

آزمایشگاه پردازش خون بند ناف رئیس دانشکده بهداشت ارومیه گفت: برای اندازه گیری آلاینده‌های آلی در نمونه‌های مختلف زیست محیطی دانشکده بهداشت ارومیه به دستگاه‌های پیشرفته آنالیز مواد مجهز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حسن خرسندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جداسازی، شناسایی و اندازه گیری آلاینده‌های آلی در نمونه‌های مختلف زیست محیطی برای آنالیز کیفیت  منابع آب، پساب‌های های شهری و صنعتی و سنجش باقیمانده‌های سموم و عوامل شیمیایی زیان آور شغلی، یک اولویت در دانشکده بهداشت ارومیه است.

وی افزود: به همین خاطر خرید دستگاه HPLC یکی از اولویتهای تجهیزات پژوهشی و از الزامات تحصیلات تکمیلی اغلب رشته‌های موجود در دانشکده بهداشت بود و در اولویت تهیه قرار داشت.

خرسندی گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی و با توجه به فراهم کردن فشار و دبی متناسب با ستونهای متداول در جداسازی ترکیبات آلی و دارا بودن دتکتور UV-DAD با قابلیت آنالیز دقیق و سریع نمونه‌ها، یک دستگاه پیشرفته HPLC خریداری و در دانشکده بهداشت ارومیه نصب و راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: تقویت زیرساختهای آموزشی از جمله تجهیز آزمایشگاه آنالیز دانشکده بهداشت مورد توجه کادر مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی است و خرید دستگاه جدید نیز مطابق آیین نامه مالی دانشگاه و از محل اعتبارات ارزی انجام شده است.

خرسندی افزود: دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از سال 1372فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون حدود 500 دانشجو در مقاطع کارشناسی در رشته بهداشت عمومی، مهندسی بهداشت حرفه ای و مهندسی بهداشت محیط و مقطع کارشناسی ارشد رشته ارگونومی، حشره شناسی پزشکی و مهندسی بهداشت محیط دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشکده بهداشت ارومیه به دستگاه‌های پیشرفته آنالیز مواد مجهز شد/ تقویت زیرساخت‌های آموزشی دانشکده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات