ثبت 11 اختراع به نام دانشگاه تبریز در سال 94

دانشگاه تبریز رئیس دانشگاه تبریز از ثبت ۱۱ اختراع به نام دانشگاه تبریز در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمدرضا پورمحمدی با تأکید بر اینکه حرکت در مرزهای دانش و مشوق‌های مختلف برای رشد تولید علم و فناوری ازجمله برنامه‌های راهبردی و کلان این دانشگاه در سال‌های اخیر بوده است، اظهار داشت: در سال گذشته 11 مورد اختراع به نام این دانشگاه در حوزه کامپیوتر، نانو کامپوزیت و ماشین‌های کشاورزی به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت همکاری مشترک علمی بین‌المللی اضافه کرد: اساتید این دانشگاه همواره حضور مؤثری در سمینارها و همایش‌های داخلی و خارجی داشته‌اند و ازاین‌رو در سال گذشته، 460 تن از اعضای هیئت علمی با حمایت دانشگاه، آخرین یافته‌های علمی خویش را در همایش‌های بین‌المللی خارج از کشور و همچنین 591 نفر از این اساتید، مقالات خود را در همایش‌های ملی داخل کشور ارائه کرده‌اند.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: مدیریت امور فناوری این دانشگاه به‌عنوان مرجع منطقه‌ای شمال غرب کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای بررسی اختراعات انتخاب و در همین مدت نیز 145 مورد تقاضای ثبت اختراع ارجاعی از اداره ثبت اختراعات بررسی و برای 17 مورد هم ضمن ارزیابی تخصصی تأییدیه علمی صادر کرده است.

پورمحمدی با اشاره به حمایت ویژه از طرح‌های تحقیقاتی در این دانشگاه، گفت: در طول این مدت 85 طرح تحقیقاتی به تصویب رسیده که 76 طرح از سوی اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز به اتمام رسیده است.

وی افزود: در سال 94 همچنین 615 نفر از هیئت علمی این دانشگاه دریافت‌کننده  GRANT  از بابت فعالیت‌های پژوهشی بودند.

رئیس دانشگاه تبریز، بررسی و تصویب دستورالعمل فرصت مطالعاتی ویژه واحدهای صنعتی در چارچوب آیین‌نامه فرصت مطالعاتی داخل کشور، شرکت اعضای هیئت علمی در دوره‌های تحقیقاتی تابستانی در چارچوب آیین‌نامه گرنت دانشگاه و حذف امتیاز گرنت طرح‌های تحقیقاتی درون دانشگاهی و افزایش امتیاز گرنت طرح‌های تحقیقاتی برون دانشگاهی، به‌منظور ترغیب هر چه بیشتر اعضای هیئت علمی برای ارائه طرح‌های کاربردی برون دانشگاهی را از مصوبات شورای پژوهشی در سال گذشته برای ترغیب پژوهشگران عنوان کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ثبت 11 اختراع به نام دانشگاه تبریز در سال 94» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات