روحانی در جمع «فرزندان پیامبر (ص)»

رئیس جمهوری برای اولین دیدار رمضانه با اقشار مختلف مردم و مسئولان که این سال‌ها به سنتی حسنه در ماه صیام تبدیل شده است، دیدار و هم‌نشینی با ایتام و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی را انتخاب کرد. به گزارش نامه نیوز،شکل و محتوای مراسم امسال با دیدارهای سال‌های گذشته رئیس جمهوری کمی متفاوت بود. دکتر روحانی در جمع ایتام، قاعده همیشگی را شکست؛ چون معمولا در مراسم‌ها او سخنران اصلی است؛ اما در این مراسم فشرده یک ساعته که تا اذان مغرب ادامه پیدا کرد، کمتر از 10 دقیقه به سخنان دکتر روحانی اختصاص یافت و بقیه زمان در اختیار برنامه‌هایی بود که توسط ایتام شرکت‌کننده یا متولیان غیردولتی این حوزه اجرا شد.
علاوه بر رئیس دولت که ترجیح می‌داد آئینی که به افتخار ایتام برگزار می‌شود، با مشارکت خود آنها شکل بگیرد؛ سایر چهره‌های حاضر در مراسم نیز رفتارهایی مشابه داشتند. از جمله مرضیه وحید دستجردی که از آغاز حضور در سالن برگزاری مراسم، در انتهای سالن مستقر شد و در پاسخ به مسئولانی که از او برای حضور در ردیف جلو دعوت کردند، عنوان کرد: «روز بچه‌هاست؛ این مراسم که برای ما نیست ...»
علاوه بر وحید دستجردی، دیگر اعضای هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمله پرویز فتاح رئیس کمیته امداد، حجت‌الاسلام محسن کازرونی، حسین انواری، سید مرتضی بختیاری و حمیدرضا ترقی؛ همچنین فاطمه رهبر نماینده سابق مجلس و معاون جدید کمیته امداد و انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی از دیگر مسئولان حاضر در این دیدار رمضانه بودند.
میهمانان نوجوان حاضر در مراسم که از مراکز مختلف تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران انتخاب شده بودند هم خودشان بودند؛ بدون روتوش و لباس‌های فرم متحدالشکلی که معمولا برای حضور در ضیافت‌های افطاری بر تن‌شان می‌رود.
زیباترین صحنه از صفا و صمیمیت و شوق ارتباط‌گیری آنها با رئیس جمهوریشان، زمانی بود که جمعی از این عزیزان، عقب را نگاه می‌کردند تا بلکه بتوانند لحظه ورود رئیس جمهوری را شکار کنند؛ غافل از آنکه او از دری دیگر وارد می‌شود!
محمد نهاوندیان رئیس دفتر، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری و مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، دکتر روحانی را در این ضیافت همراهی می‌کردند. برنامه با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران رسماً آغاز شد اما در میانه پخش سرود، سیستم صوتی سالن اجلاس همراهی نکرد و همین جا بود که صدای با صلابت، پیوسته و محکم چند صد کودک و نوجوان پر غرور حاضر در سالن، بهتر و بامعناتر سرود غرورانگیز ملی را ادامه داد.
اولین سخنران مراسم، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد خمینی (ره) بود که ضمن تشکر از دکتر روحانی بخاطر اختصاص اوقات افطار اولین روز ماه مبارک رمضان در کنار ایتام به عنوان فرزندان این ملت و ولی‌نعمتان جمهوری اسلامی، گفت: از همکاری خوب دولت با مجموعه کمیته امداد تشکر می‌کنم. هیچ نکته‌ گلایه‌آمیزی نمی‌توانم عنوان کنم جز لطف و همکاری که دولت نسبت به کمیته امداد داشته است.
وی تخصیص 100 درصدی اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) در پایان سال 1394 را به عنوان یک اقدام بی‌سابقه یا کم‌سابقه از سوی دولت‌ها عنوان کرد و ضمن اعلام آمار 3.5 میلیون نفری مستمری‌بگیران تحت پوشش کمیته امداد که 1.5 میلیون نفر آنها را سالمندان و یک میلیون نفر را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: نکته ظریف و مهم این است که این جمعیت در دولت یازدهم مدیریت شده و افزایش پیدا نکرده است.
فتاح، سیاست کمیته امداد را افزایش خدمات در حوزه‌های بهداشت و درمان، مسکن، ازدواج، تحصیل فرزندان، تغذیه، بیمه و وام خوداشتغالی، به جای افزایش میزان مستمری‌ها عنوان کرد و گفت: با حمایت دولت و کمک بانک‌ها در سال 1394، مبلغ یک هزار و 200 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از بانک‌ها اخذ و در قالب وام خود اشتغالی به 120 هزار نفر پرداخت شد تا به تحقق حفظ عزت و اکرام خانواده‌ها به عنوان هدف اصلی کمیته امدادنزدیک شویم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، با اعلام اینکه به ازای هر یتیم از 200 هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد، حدود 5 نفر حامی ایتام در کشور وجود دارد، تاکید کرد: در سال‌های اخیر، مراجعات افراد تحت پوشش کمیته امداد در حوزه درمانی کاهش یافته است که این نشان می‌دهد در دولت یازدهم، در حوزه بهداشت و درمان فعالیت کاملا مشهودی صورت گرفته است؛ با این حال نزدیک 400 هزار خانوار با هزینه سالانه 250 میلیارد تومان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی درآمده و بالغ بر 300 میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی و بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش هزینه شده است.
پس از سخنان مبسوط فتاح، گروه تواشیح و سرود تسنیم که متشکل از یازده نفر از ایتام ساوجبلاغ بود، در حضور رئیس جمهوری به اجرا پرداختند. یکی از آنها پس از اذان در حالی که به سمت محل صرف افطار می‌رفتند، می‌گفت «بچه‌ها رئیس جمهوری که مرتب لبخند می‌زد؛ یعنی ممکنه یک روز گروه سرود نهاد ریاست جمهوری را دست بگیریم؟»
پس از آنکه انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی نیز سیاست‌ها، راهبردها و اقدامات صورت گرفته در این حوزه را تشریح کرد، نوبت به سخنران پایانی رسید؛ دکتر روحانی در کمتر از 10 دقیقه مباحث خود را مطرح و جمع‌بندی کرد. رئیس جمهوری،که در آغاز سخنانش از ایتام به عنوان «فرزندان عزیزم» و «فرزندان پیامبر» نام برد، شاید این جمع خالص را مناسب‌تر از هر جمعی دید که بخواهد احساس خود را بگوید:
«حس من در روز اول ماه رمضان سال 95 ، نسبت به رمضان پارسال، به مراتب متضمن امید بیشتر به آینده پیشرفت و ترقی و تعالی این ملت و مملکت است. سال گذشته خیلی مشکلات داشتیم که امسال بسیاری از آنها برداشته شده است. رمضان پارسال، رمضان رحمت و برکت برای مردم و کشور ما بود و این رمضان هم رمضان پر برکتی خواهد بود و ما بعد از این ماه مبارک، فضای امید بیشتری در کشور احساس خواهیم کرد».
سخنان دکتر روحانی همزمان با اذان مغرب به پایان رسید و نماز جماعت به امامت رئیس جمهوری روحانی اقامه شد. پس از نماز فرصت گپ صمیمی و نزدیک ایتام و رئیس جمهوری بود که برخی از آنها در این فرصت، شکار دوربین عکاسان حاضر در مراسم شدند.
یک رمضانه دیگر رئیس جمهوری با ایتام هم تمام شد اما آنچه مهم است شایدتغییر نگاه به فرزندان این مرز و بوم باشد؛ همان‌گونه که رئیس جمهوری گفت: «اگر مسلمانیم باید همه فرزندان جامعه را فرزند خودمان بدانیم؛ و حتی بالاتر از مرز دین و اسلام، همه انسان‌ها و کودکان و نوجوانان سراسر جهان را باید فرزند خود بدانیم؛ چه رسد به اینکه این فرزندان، فرزندان این مرز و بوم و فرزندان رسول اکرم و امت پیامبر باشند».
منبع: ایرنا مطالب مرتبط ضیافت افطار روحانی با ایتام کمیته امداد احمدی‌نژاد بدون مطالعه كارشناسي پول‌هاي كشور را به بخش‌هاي مختلف اختصاص مي‌داد / یک دهه را سوزانده‌ایم جوان: نعل وارونه به اقتصاد مقاومتي متن کامل قانون بودجه ۹۵ 15 سفر استانی، 15 شعار انتخاباتی احمدی‌نژاد برچسب ها: روحانی ، کمیته امداد ، افطاری چندرسانه‌ای مریضی سلفی گیری!/ کاریکاتور عیادت وزیر بهداشت از عباس کیا رستمی/عکس شباهت یک شهید به علی مطهری/ عکس جابز و بیل گیتس روی فرش ایرانی/ عکس لباس متفاوت نگار جواهریان/ عکس تیم علی کریمی در جام ستاره ها/ عکس پوشش ایرانی - اسلامی تیم ملی بانوان اسکیت هاکی/ عکس تیپ اروپایی کی روش در ایران/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی پرسپولیس قید امیری را می زند؟ منصوریان خواهان فسخ قرارداد 2 استقلالي شد ناکامی استقلال در جذب شجاعیان و تلاش جدی برای جذب امیری/ ستاره قرمزدوست آبی می پوشد؟ شرط سید جلال برای پرسپولیس آخرین وضعیت نقل و انتقالات پرسپولیس؛ به دنبال جانشین طارمی و قطعی کردن جذب حسینی و امیری لژیونرهای استقلال به دنبال تیم/ منصوریان چراغ سبز نشان نداده است پرونده ترابی و پرسپولیس دوباره باز شد تایید رسمی مذاکره استقلال با گزینه پرسپولیس خداحافظی استقلال با یکی از دو مدافع میانی اصلی/ جدایی قطعی خرسندنیا گلایه مظلومي از منصوريان در جمع دوستانه پربازدید های کل اخبار مقصر درگیری در مجلس کیست؟ روایت دختر 23 ساله عراقی از روزهای محاصره فلوجه/ حنا فیاض: ما فقط خرما میخوردیم و پولی برای خرید غذا از داعش نداشتیم یقه‌گیری در مجلس! / عکس "حقایقی" دیوانه‌وار که مردم کره شمالی باید باور کنند ناکامی استقلال در جذب شجاعیان و تلاش جدی برای جذب امیری/ ستاره قرمزدوست آبی می پوشد؟ شرط سید جلال برای پرسپولیس ظهور رابین‌هودها / عکس سردرگمی اصول‌گرایان برای انتخاب هشتمین رئیس جمهور/ داستان حمایت از روحانی، احمدی نژاد و دیگران کیک تولد امین حیایی/ عکس لباس متفاوت نگار جواهریان/ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین مقصر درگیری در مجلس کیست؟ اعلام برائت دوباره از هاشمي نخستین ریاست علی مطهری در مجلس دهم/ دلخوش: آقای مطهری صبرتان را بالا ببرید روایت دختر 23 ساله عراقی از روزهای محاصره فلوجه/ حنا فیاض: ما فقط خرما میخوردیم و پولی برای خرید غذا از داعش نداشتیم اطلاعیه جدید احمدی نژاد/ طنز برادر احمد متوسلیان: فاصله تا آزادی حاج‌احمد دو قدم هم نبود "حقایقی" دیوانه‌وار که مردم کره شمالی باید باور کنند احمدي‌نژاد چگونه احمدي‌نژاد ‌شد روسیه به عربستان «موشک اسکندر» نمی‌دهد جزئیات انفجار کربلا / داعش مسئولیت عملیات را بر عهده گرفت شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۸۹ نظر) رقباي روحانی در انتخابات ۹۶  (۶۳ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) رقبای احتمالی حسن روحانی در سال 96  (۳۶ نظر) راز شعار بازگشت احمدی‌نژاد لو رفت!  (۲۸ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانی در جمع «فرزندان پیامبر (ص)»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات