هیلاری کلینتون پیروزی تاریخی خود را جشن می گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانست با کسب پیروزی در انتخابات مقدماتی ایالات کالیفرنیا،‌ نیوجرسی و نیومکزیکو گامی دیگر به کسب نامزدی حزب متبوع خود در انتخابات ماه نوامبر نزدیکتر شود.

این نامزد دموکرات آمریکا از طرفداران رقیب هم حزبی خودـ سناتور برنی سندرز- خواست تا در حمایت از نامزدی تاریخی وی متحد شوند.

علیرغم پیروزی آشکار هیلاری کلینتون در کسب اکثریت آراء نمایندگان حزبی،‌ «سناتور برنی سندرز» رقیب هم حزبی وی با امتناع از قبول شکست احتمالی خود به طرفدارانش گفت که رقابت آنها تا برگزاری «مجمع ملی دموکرات» در ماه ژوئیه ادامه خواهد یافت.

این اظهارات جسورانه سندرز در حالی مطرح می شود که هیلاری کینتون پیشتر پیروزی قاطع خود بر این سیاستمدار کهنه کار را در رقابتی در ایالت نیویورک اعلام کرده بود.

کلینتون خطاب به طرفداران خود گفت که وی نخستین زن در تاریخ آمریکاست که به عنوان نامزد اصلی یک حزب سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری رقابت می کند و به این پیروزی به مثابه یک «نقطه عطف» می نگرد. وی همچنین انتخابات عمومی ماه نوامبر را رقابتی میان دو چشم انداز متضاد از آینده توصیف کرد.

هیلاری کلینتون در اظهارات خود با اشاره به سیاستها و شعارهای انتخاباتی «دونالد ترامپ» رقیب جمهوریخواه خود گفت: «او تلاش می کند نه تنها میان آمریکا و مکزیک، بلکه میان مردم آمریکا نیز دیوار بسازد».

این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی خود اقدامات سناتور سندرز را در تهییج «میلیونها رأی دهنده بویژه جوانان» ستود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت کالیفرنیا هیلاری کلینتون توانست با کسب ۵۶ درصد آراء بر برنی سندرزـ با ۴۳ درصد آراء- پیروز شود.

گفتنی است که هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی ایالات نیوجرسی، نیومکزیکو و داکوتای جنوبی و سندرز در انتخابات مقدماتی ایالات داکوتای شمالی و مونتانا بر رقیب هم حزبی خود پیروز شدند.

شایان ذکر است که در اردوگاه حزب جمهوریخواه نیز «دونالد ترامپ» با اکثر اعضای ارشد حزب متبوع خود از جمله رؤسای مجالس نمایندگان و سنای آمریکا در تقابل قرار دارد؛‌ بطوریکه برخی از آنها ترامپ را به برخورداری از گرایشات آشکارا نژادپرستانه متهم می نمایند. 

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیلاری کلینتون پیروزی تاریخی خود را جشن می گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات