آغاز عملیات نیروهای عراقی در داخل شهر فلوجه

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، 'یحیی رسول الزبیدی' سخنگوی ستاد فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراقی افزود: عملیات آزاد سازی فلوجه در داخل شهر فلوجه آغاز شده است .
بر اساس گزارش رویترز، نیروهای عراقی وارد منطقه مبان در شهر فلوجه شده اند.

رسانه های عراقی به نقل از زبیدی افزود: استراتژی که گروهک تروریستی داعش در داخل شهر فلوجه در پیش گرفته مین گذاری و قرار دادن بسته های انفجاری است.

سخنگوی ستاد فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراقی افزود: در این عملیات ارتش، نیروهای عشایر، پلیس فدرال عراق حضور دارند.

وی در خصوص پناهجویان و غیر نظامیانی که در شهر فلوجه زندگی می کنند، گفت: بر اساس دستورات فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، حفظ جان غیر نظامیان و زیر ساخت های این شهر در درجه نخست اهمیت قرار دارد .

امروز همچنین نیروهای مبارزه با تروریسم منطقه «حی شهداء دوم » را در جنوب شهر فلوجه آزاد کردند.

عملیات ورود به منطقه حی الشهداء 2 که به دلیل گستردگی تله ها و بمب های کار گذاشته شده، از محورهای سخت عملیات آزادسازی این شهر محسوب می شد، از بامداد امروز آغازشده بود.

نیروهای عراقی به محض ورود به این منطقه پرچم عراق را بر فراز ساختمان های مرتفع شهر برافراشتند و نیروهای مهندسی نیز کار پاکسازی را شروع کرده اند.

عملیات فلوجه از 17 روز پیش در غرب بغداد و شرق استان الانبار آغاز شد و طی این مدت دو شهر راهبردی از توابع فلوجه ( الکرمه در حدودا 25 کیلومتری و الصقلاویه حدود 60 کیلومتری غرب بغداد) که با فلوجه مثلث تروریستی خطرناکی را تشکیل داده بودند، آزاد شده است.

همچنین مناطق حساسی از جمله البوشجل، العوینات، النعیمیه ، السجر و بخش هایی از جزیره خالدیه در جریان این عملیات آزاد شده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز عملیات نیروهای عراقی در داخل شهر فلوجه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات