ماجرای یک متمم پرحاشیه در قرارداد علی دایی/ فرار از مالیات 400 میلیون تومانی!

پس از گذشت چند سال، یکبار دیگر ماجرای متمم قرارداد دایی حاشیه هایی را برای وی و باشگاه صبا ایجاد کرده است. موضوعی که به نظر می رسد راهکار دایی و همراهانش برای فرار از پرداخت مالیات دستمزدهای دریافتی باشد. مالیاتی که اگر قرار بود بر رقم یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیونی دایی بسته شود، رقمی بالغ بر 400 میلیون تومان می شد. ماجرای یک متمم پرحاشیه در قرارداد علی دایی/ فرار از مالیات 400 میلیون تومانی!

سرویس ورزشی فردا: شب گذشته خبر رسید که نشستی با حضور مدیران صبا و بهمن دهقان نماینده تام الاختیار علی دایی برگزار شده و طرفین بر سر حضور یکساله دایی در صبا به توافق رسیدند.
 
علی دایی که فصل پیش در تیم صبای قم با مشکلات مالی بسیاری دست به گریبان بود، پس از اینکه حامی مالی جدید این تیم مشخص شد اصلی ترین شرط خود برای حضور در این تیم را تسویه حساب با بازیکنان فصل پیش دانست. سرمربی صبای قم فصل گذشته با حامی مالی باشگاه به مشکلاتی خورد و همین مسئله باعث شد این تیم تا پایان فصل با مشکلات مالی مواجه شود. به همین خاطر دایی این فصل قصد دارد ابتدا با بازیکنان فصل پیش تسویه حساب کامل کرده و سپس برای قرارداد جدید با آنها به توافق برسد.
 
ماجرای یک متمم 750 میلیون تومانی
 
زمانی که سازمان لیگ در ابتدای لیگ پانزدهم رقم قرارداد بازیکنان و مربیان را اعلام کرد مقابل نام علی دایی مبلغ یک میلیارد تومان درج شده بود. با این حال در هفته های گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه رقم قرارداد این مربی یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان است و هم اکنون در سایت سازمان لیگ نیز این رقم نوشته شده است. پیگیری ها مشخص کرد که در فاصله سه یا چهار هفته به پایان رقابت‌های لیگ برتر متممی از سوی باشگاه صبا به سازمان لیگ ارائه شد که بر اساس آن رقم قرارداد سرمربی این تیم در سایت سازمان لیگ تغییر یافت.
 
بی اطلاعی مالک باشگاه از ماجرای متمم
 
در این باره اما خبرنگار «فردا» مطلع شد که عبدالرضا موسوی مالک باشگاه صبای قم با علی دایی همان یک میلیارد تومان را توافق کرده و این رقم را نیز همان ابتدای فصل و در مرداد ماه سال گذشته به صورت نقدی و یکجا به سرمربی تیمش پرداخت کرده است. این در شرایطی است که تنها در فاصله چند هفته مانده به پایان رقابت های لیگ برتر به یکباره متممی به سازمان لیگ ارائه می شود که طی آن 750 میلیون تومان دیگر به مبلغ قرارداد علی دایی اضافه می شود.  
 
این در شرایطی است که به نظر می رسد متمم ارائه شده به سازمان لیگ بدون اطلاع مالک باشگاه بوده و تمام اختیارات نیز به مدیر عامل و روسای هیئت مدیره داده شده است. حال این سوال پیش می آید که در ماجرای 750 میلیون تومان باقی مانده از قرارداد علی دایی چه کسی پاسخگوست و این رقم چگونه قرار است به سرمربی صبای قم پرداخت شود.  
 
از سوی دیگر این سوال پیش می آید که چگونه یک متمم قرارداد می تواند تا این حد به رقم اصلی قرارداد نزدیک باشد. این در شرایطی است که معمولا متمم قرارداد درصد اندکی از رقم اصلی یک قرارداد را شامل می شود. اما در متمم قرارداد علی دایی با صبای قم این رقم به 75 درصد از کل قرارداد رسیده است.  
 
متمم؛ بند مشترک قراردادهای علی دایی  
 
نکته جالب توجه در خصوص اکثر قراردادهای علی دایی با باشگاه های طرف قرارداد، متمم هایی است که هر بار به قرارداد اصلی دایی اضافه می شود.  
 
اواسط سال 88 بود که در یکی از برنامه های تلویزیونی نود، علی دایی که از ابتدای سال 1387 تا روز 8 فرودین سال 1388 سرمربی تیم ملی ایران بود تصویری از متمم قرادادش با فدراسیون فوتبال را نشان داد که امضای کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال زیر آن دیده می شد در حالی که جای امضای خود او خالی مانده بود.دایی در آن برنامه بارها مدعی شد این متممی است که فدراسیون برای پرداخت نکردن آنچه او بخشی از او حقوقش می داند ، به آن استناد می کند در حالی که به گفته دایی نمی تواند وجاهت قانونی داشته باشد ، چون به امضای او نرسیده است.
 
یکسال بعد بار دیگر این اتفاق رخ داد و در شرایطی که دایی سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس را بر عهده داشت، اواخر فصل با حبیب کاشانی مدیر عامل وقت سرخپوشان به مشکل خورد. این بار البته هر چند دعوای اصلی به خاطر قرارداد و متمم نبود اما بار دیگر موضوع متمم قرارداد دایی به یکی از ارکان اختلافات وی با باشگاه پرسپولیس تبدیل شده بود.  
 
حالا پس از گذشت چند سال، یکبار دیگر ماجرای متمم قرارداد دایی حاشیه هایی را برای وی و باشگاه صبا ایجاد کرده است. موضوعی که به نظر می رسد راهکار دایی و همراهانش برای فرار از پرداخت مالیات دستمزدهای دریافتی باشد. مالیاتی که اگر قرار بود بر رقم یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیونی دایی بسته شود، رقمی بالغ بر 400 میلیون تومان می شد.  
 
در این بین حالا نه تنها ماجرای متمم قرارداد دایی و باشگاه صبا به حاشیه جدیدی برای علی دایی تبدیل شده بلکه چنین اتفاقاتی موجبات لطمه خوردن خصوصی سازی فوتبال را فراهم می سازد، چراکه خبرهای رسیده حاکی از آن است که با توجه به اتفاقات پیش آمده، مالک فصل گذشته صبا دیگر قصد ندارد در ورزش تیم داری کند و همین اتفاقات است که موجب می شود بخش خصوص رغبتی برای سرمایه گذاری در ورزش به خصوص فوتبال را نداشته باشد.  
 
 

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ماجرای یک متمم پرحاشیه در قرارداد علی دایی/ فرار از مالیات 400 میلیون تومانی!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات